Lista ocen Citroen C3 Picasso (61) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Picasso 1.6 HDI 92KM 68kW
Rewelacja - niskie spalanie - średnio 4,9-5,0 l/100km, wystarczająca elastyczność, niezawodność. Niewielkie zużycie oleju, choć liczyłem na zerowe. Przy moim stylu jazdy (głównie dłuższe odcinki) brak jakichkolwiek problemów z filtrem cząstek stałych FAP. Silnik ma prostą turbinę (ze stała geometrią) i najtańsze w użytkowaniu wtryskiwacze Bosch (sprawdzono mi to w ASO).
Picasso 1.6 HDI 92KM 68kW
Rewelka :) , bez usterek. Spalanie 4,4-5,5 dm3/100km - myślę, że na takie każdy może liczyć w zależności od stylu jazdy, średnio mi wychodzi 4,6-4,7 dm3/100 km. Szczegóły w poprzedniej opinii. Osiąg średnie. Min. to 4.1, max ok. 6,2 - ale to wartości ekstremalne, po przebiegu min. 150 km, niereprezentatywne dla normalnej jazdy.
~Naimad
Picasso 1.4 95KM 70kW
Bierze olej od 60tego tysiaca, silnik ma niski moment, ledwo sie odpycha. Kultura pracy za to na plus, jest cichy i równo pracuje. Nie stety wyciągający sie łańcuch lub napinacz rozrządu źle wpływa na wałki zmiennych faz rozrządu a motor z każdym tysiącem klepie bardziej i bardziej.
~Andrzej_xyz
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Uważam, że jak na "klasyczny" 1.6 bez doładowania parametry ma dobre: w miarę dynamiczny i elastyczny (to pewnie także dzięki "krótkim" biegom), pali rozsądnie, zawalidrogą nie jest. Bierze minimalne ilości oleju (dokładnie nie liczyłem, ale to rzędu 0,5 litra na 10 tys. km).
Picasso 1.6 HDI 92KM 68kW
O.k., bezawaryjny, względnie oszczędny (5 l.), ale wystąpiły awarie osprzętu po 180000 km (FAP, czujnik przy turbo). Na szczęście turbina ma stałą geometrię, wtryski pochodzą od Boscha, a auto nie ma koła dwumasowego tylko zwykłe. Więc w razie czegoś finansowo damy radę :)
~Jazon
Picasso 1.4 95KM 70kW
Po 7000 autko na lawecie powędrowało do serwisu kłopoty z temperaturą silnika i kontrolka STOP moja irytacja sięgnęła zenitu przed wczoraj wróciliśmy z długiego wyjazdu a wakacje przed nami co by było gdyby nas to spotkało w Wiedniu albo gdzieś na świecie bo cóż to jest 7000km
~Krzysztof
Picasso 1.2 PureTech 110KM 81kW
Charakterystyczny "klekocik" trzech cylindrów. Dynamiczny. Na szczęście w mieście i przy prędkościach do 100 KM bardzo cichy a przy tym oszczędny. Przy prędkościach autostradowych "pije" jak normalny silnik 1.6 a może i więcej.
~Wojtek
Picasso 1.4 95KM 70kW
Silnik pracuje kulturalnie, nie ma problemów z wyprzedzaniem, na trasie jest na tyle elastyczny, że nie wymaga częstych zmian biegów. W zimie po zapaleniu zimnego silnika kultura pracy pozostawia trochę niesmaku, ale po krótkim czasie to przechodzi.
~Krzysztof K.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Prosi się o 6 bieg, ale nie ma skąd go wziąć. oczywiście przekłada się to na zwiększone spalanie - dziś w cyklu mieszanym ok. 8,8 l.100 km. Ale na trasie spada nawet poniżej 6 l. W razie konieczności redukcja i do przodu!
Dziennik kosztów dla Citroen C3 Picasso
6,6
7,8
8,1
~C3Picasso
Picasso 1.6 HDi 114KM 84kW
Dynamiczny i oszczędny. Daje radę nawet z pełnym obciążeniem, boxem dachowym i włączoną klimatyzacją - prędkości powyżej 140 km/h nie stanowią problemu, a zużycie paliwa pozostaje akceptowalne.