Lista ocen Citroen C3 Picasso 1.4 95KM 70kW 2008-2015 (19) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rim45
Picasso 1.4 95KM 70kW
Klimatyzacja dwustrefowa automatyczna działa bez zastrzeżeń. Wentylator pracuje cicho. W zimie auto b. szybko się nagrzewa. Jest b. dobże odizolowane więc długo trzyma ciepło (zimno). Płynna regulacja wentylatora. Przełącznik dotykowy kierunków nawiewów - jest dobrym rozwiązaniem. Auto wyposażone w system odszraniania (osuszania) przedniej szyby, umożliwia b.szybkie pozbycie się lodu (pary) i niezwłoczną jazdę.
~lepszy_model
Picasso 1.4 95KM 70kW
Wystarczajaca ilosc nawiewow pozwala szybko nagrzac/schlodzic kabine. Kliamtyzacja dziala wydajnie. Glosnosc wentylacji jest bardzo niewielka i tylko na najwyzszych biegach faktycznie wyraznie slychac dmuchawe. Posiadam wersje bez szklanego dachu co poza oczywistymi minusami natury wizualnej, ma ten plus ze wnetrze nie nagrzewa sie tak szybko.
~Piotr
Picasso 1.4 95KM 70kW
Zdecydowany plus za automatyczny program odmrażania przedniej szyby - taka funkcja powinna być w każdym aucie. Klima działa idealnie - reguluje temperaturę powietrza w kabinie poprzez dobranie odpowiedniej prędkości nawiewu i temperatury nawiewu. Tak samo grzanie - zimą w aucie jest ciepło już po pierwszych 3-4 kilometrach.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Nie miałem jeszcze okazji przetestować skuteczności działania schładzania wnętrza. Ogrzewanie po prostu działa- w końcu to benzyna. Szyby szybko odparowują- odmrażają się. Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek działa szybko i skutecznie. Plus za klimatyzowany schowek i wyprowadzone nawiewy na nogi dla pasażerów tyłu.
~adrian
Picasso 1.4 95KM 70kW
W mojej wersji mam akurat klimatyzację automatyczną dwustrefową, i jest dobrze, a nawet - bardzo dobrze. Jeżdżę z praktycznie non stop włączoną, bardzo dobrze działa, polecam. Funkcja auto działa ( przynajmniej do tej pory ;-) ) rewelacyjnie. W poprzednim aucie o dziwo aż tak dobrze ... nie było.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Działanie układu wentylacji jest w porządku. Zdecydowanie lepiej działa schładzanie aniżeli ogrzewanie. Sam silnik dość szybko się grzeje, jednak ogrzanie wnętrza trwa dłuższą chwilę. Trzeba jednak przyznać że szyby nie parują, a jeśli już tak się stanie szybko się oczyszczają.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Daje radę zarówno w chłodne dni jak i upały. Dmuchawa staje się głośna na 4 i 5 biegu. Brak kratek dla pasażerów kanapy, jednak są wyprowadzone kanały na nogi. Klimatyzowany schowek świetnie nadaje się latem na schłodzenie jakiejś wody lub innego napoju.
~Krzysztof K.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Klima sprawdza się w 100%. Jak ustawisz, tak masz. Wg producenta na ekranikach wyświetla się skala regulacji a nie temperatura. OK. Nastawiam na 19 i mam komfort.
~Grishka
Picasso 1.4 95KM 70kW
Rewelacyjny system odmrażania przedniej szyby, pierwsze przymrozki i już go testowałem (wreszcie nie musiałem szyby przedniej skrobać). Bardzo szybko się nagrzewa, w środku ciepło
Dziennik kosztów dla Citroen C3 Picasso 1.4 95KM 70kW
7,6
8,1
~Krzychol
Picasso 1.4 95KM 70kW
Wszystko w porządku, sytuację polepsza również fakt, że wszystkie wersje samochodu są wyposażone w klimatyzację, co przy tak dużej ilości przeszklonych elementów jest niezbędne.