Lista ocen Citroen C3 Picasso 1.4 95KM 70kW 2008-2015 (20) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lepszy_model
Picasso 1.4 95KM 70kW
Silnik pracuje na postoju wrecz niezauwazalnie. W trakcie jazdy dzwiek jaki wydaje nie jest specjalnie dokuczliwy ale tez nie ma sobie absolutnie nic ze sportowej zylki BMW (ktore zaprojektowalo ta jednostke razem z koncernem PSA). Biorac pod uwage pudelkowate ksztalty nadwozia, mozna by sie spodziewac duzych oporow powietrza i tym saym zwiekszonego halasu. Nic z tych rzeczy - auto imponuje cisza w trakcie jazdy i nawet przy predkosciach...
Picasso 1.4 95KM 70kW
Po przesiadce ze starego diesla czuje się jak w pomieszczeniu dźwiękoszczelnym;), a tak na prawdę to podoba mi się że silnik na postoju pracuje bezszelestnie. Jeżdżąc po mieście także można być zadowolonym z wyciszenia kabiny. Przy szybszej jeździe gabaryty powodują, że dociera do nas szum powietrza oraz narastający gang silnika. Na trasie zdecydowanie przydałby się jeszcze jeden bieg, by zmniejszyć obroty jednostki napędowej.
~Piotr
Picasso 1.4 95KM 70kW
Przy niskich prędkościach auto pracuje bardzo cicho i podróż jest dość komfortowa. Zasługą są tu fabrycznie montowane dobre opony i dobrze zaprojektowane nadwozie. Cały efekt psuje wyjący w niebogłosy silnik, który trzeba żyłować do 5-6 tysięcy żeby cokolwiek bezpiecznie wyprzedzić. Śmiesznie to brzmi na trasie - duże autko toczy się dostojnie, po czym dramatycznie wyje podczas przyspieszania.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Na postoju silnika nie słychać i nie czuć (wewnątrz). Był to dla mnie ogromny szok po przesiadce ze starego diesla. Na wyższych obrotach jednostka napędowa pracuje głośno (acz przyjemnie). Gdy wyjedziemy poza miasto doskwiera brak szóstego biegu. Silny wiatr także powoduje generowanie nieprzyjemnego hałasu w kabinie.
~Krzychol
Picasso 1.4 95KM 70kW
Samochód jest bardzo dobrze wyciszony, podwójne uszczelki w okolicach drzwi, duża ilość materiałów wygłuszających, dobry montaż elementów to wszystko przekłada się na dobrą akustykę wnętrza, denerwuje tylko głośny trzask dobiegąjący z okolic niedbale spasowanej obudowy elektronicznych wskaźników na desce rozdzielczej.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Kilka osób po zajęciu miejsca pytało już mnie czy silnik pracuje :D Na postoju faktycznie go nie słychać, a na wysokich obrotach ma rasowy dźwięk. Przy szybszej jeździe brakuje szóstego biegu. Auto cierpi też na znacznie przenikające do wnętrza szumy, gdy mocno wieje.
~adrian
Picasso 1.4 95KM 70kW
Do 100-110 km/h jest naprawdę dobrze. Powyżej zaczyna już być głośno, natomiast przy 140km/h zaczęło się robić przyzwoicie, mimo że przy praktycznie pełnym obciążeniu ( jazda autostradą, 4 osoby z bagażami) i stosunkowo wysokimi obrotami silnika ( pojemność 1,4 )
~Krzysztof K.
Picasso 1.4 95KM 70kW
Być może z powodu braku 6 biegu powyżej 120 km/h już coś słychać - obroty sięgają 3500. Dużo. Ale na światłach na początku kadencji autka zdarzyło mi się ze dwa - trzy razy "ponownie odpalić" z kluczyka, bo mi się zdawało, że silnik zgasł.
~Wojtek
Picasso 1.4 95KM 70kW
W samochodzie jest dosyć cicho. Robi się głośniej tylko podczas zdecydowanego podnoszenia obrotów silnika lub przy prędkościach powyżej 120 km.
~Naimad
Picasso 1.4 95KM 70kW
Cicha jednostka i dobre wyciszenie, komfortowo jest do 110km/h, brak wibracji na wolnych obrotach, deska nie skrzypi.