Lista ocen Citroen C3 Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2015 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andree
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Wymaga przyzwyczajenia, długi drogi drążka, ale chodzi zaskakująco lekko i precyzyjnie. Bywa jednak, że na postoju są problemu z wbiciem jedynki. Zestopniowanie (krótkie przełożenia) daje dobrą dynamikę po mieście, ale w trasie ewidentnie brakuje 6-ego biegu obniżającego obroty - przy 140 km/h ma powyżej 4 tys./min
~Andrzej_xyz
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Zdarza się, że haczy, a czasem trudno wbić jedynkę (zwłaszcza zimą). Drogi lewarka dość długie, ale chodzi generalnie lekko. Umiejscowienie dźwigni bardzo wygodne (przyzwyczajenia wymaga jednak bardzo nisko położona dźwignia hamulca ręcznego).
~kris
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Zdecydowanie brak 6 biegu albo wyższego przełożenia 5, bo zapas mocy jest. Skrzynia troszkę ciężko chodzi, mogłaby być bardziej precyzyjna, ale jak na auto francuskie niezła, \"mięsista\". Bardzo wygodnie umieszczona dźwignia zmiany biegów.
~mshader77@gmail.com
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Przy większych prędkościach (90km/h) trudno wrzucić 3 bieg co dla mnie jest akurat wadą gdy chcę hamować silnikiem. W hondzie i BMW nie miałem takich problemów ale rozumiem że jest to forma zabezpieczenia dla niedoświadczonych kierowców.
~Prezesss
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Pierwsze wrażenie było straszne z czasem się wyrobiła i teraz przyjemnie wchodzą. Najgorzej wchodzi wsteczny i niekiedy trzeba go poprawić bo potrafi nie wskoczyć tylko słychać zgrzyt :-)
~Piotr
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
do skrzyni trzeba się przyzwyczaić. jest to auto z tańszego segmentu i nie będzie w nim skrzyni z porsche. na początku ciężko się przestawić na tą skrzynię ale po paru tyś km może być.
~BLine
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Jest dobrze nie bardzo dobrze ale dobrze kto co lubi ale może ja jestem zbyt wybredny :/ co do skrzyni ogólnie jest ok ale zawsze może być lepiej .
~Piotrs
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Skrzynia na początku była mało precyzyjna- z czasem gdy wyrobiłem sobie nawyk wrzucania biegów szczególnie wstecznego jest ok.
~Mc makintosh
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Początki były bardzo trudne, ciężkie przełożenia, coś haczyło. Z czasem poprawiło się funkcjonowanie skrzynki.
~gie
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Na pocz?tku bardzo ma?o precyzyjna (nawet mo?na by powiedzie? toporna), teraz ju? si? chyba dotar?a, ale brakuje sz?stego biegu.