Lista ocen Citroen C3 Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2015 (15) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kris
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Jak na ten rodzaj nadwozia prowadzi się bardzo pewnie. Dobry komfort. Na mój gust zawieszenie minimalnie za miękkie, ale tylko minimalnie. Absolutnie nie przechyla się nadmiernie ani nie nurkuje, jak w starszych autach francuskich. Krótki rozstaw osi owocuje też niezbyt komfortowym przejeżdżaniem przez poprzeczne nierówności, np. progi zwalniające, ale na trasie nie ma znaczenia.
~Andree
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Chyba niezły, ale zawieszenie dość głośno pracuje, w zakręty staram się jednak nie wchodzić z piskiem opon pamiętając o wysokości nadwozia. Moim zdaniem do Focusa I z wielowahaczowym zawieszeniem - trochę mu brakuje jeśli chodzi o trzymanie się drogi.
~mshader77@gmail.com
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Na trasie super, na drogach dziurawych bądź gruntowych już gorzej, buja trochę, podobnie z progami zwalniającymi-omijanie jedną stroną progu powoduje bujanie no ale to chyba cena miękkiego zawieszenia które na trasie oferuje większy komfort jazdy.
~Andrzej_xyz
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Ze względu na styl i przeznaczenie samochodu nie jeżdżę nim ostro i nie wchodzę z piskiem w zakręty, wiec trudno ocenić pod tym względem. Na co dzień dobrze resoruje, trochę słychać pracę zawieszenia, ale w ackeptowalnych granicach.
~konrat
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Zaskoczył mnie pozytywnie. Przy wielkiej budzie spodziewałem się niestabilnośći i wrażenie było trochę bujania ale po prostu nie jeździłem samochodem z tak miękkim zawieszeniem. Teraz moge powiedzieć, że wchodzi w zakręty pięknie.
~Prezesss
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Lekkie nierówności pokonuje dobrze, gorzej z poprzecznymi nierównościami które potrafią zabujać karoserią na boki. Jeżdżąc po bruku odgłosy z pod kół nie są uciążliwe.
~BLine
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
W tej kwestii brak zastrzeżeń prowadzi się dobrze ale z czasem kierowca wyczuje go zwłaszcza przy wiatrach bocznych :) czasami zakołysze ale to normalne przy tak wysokim samochodzie :)
~Piotr
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
troche za głośne zawieszenie ale przesiadłem się do c3 picasso z auta klasy o wiele wyższej i 2x droższego więc nie ma co narzekać.
~Artur_B
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Mało precyzyjna kierownica ale nie jest źle. Elementy zawieszenia szybko padają.
~gie
Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW
Jak na tego typu samoch?d (wysoki) jest naprawd? ok. Nie ma si? do czego przyczepi