Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

Rok produkcji 2013
Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : miękkość i komfort
Inne : skrzynia, malo precyzyjnamiękkość
Auto kupiłem dla żony która jeździ z dwójką dzieci, no i czasami ja. Jesteśmy zadowoleni z caloksztaltu auta. Komfortowo się nim jeździ, dzięki szybie panoramie daje frajdę z jazdy i poczucie przestrzeni. Jest bezawaryjny. Spalanie po mieście to 8 litrów. W porównaniu z konkurencją ma bardzo fajny i ładny design. Jest większy w środku niż konkurencja. Spelnia nasze wymagania jezeli cjodzi o autko miejskie. Pierwszy raz mamy citroena, zawsze był to koncern VAG czyli seaty, ople. WV. Po tej cytrynce zaczynam oglądać dla siebie C5 bo jednak komfory i miękkość przemawia za Citroenem. Wiadomo są plusy i minusy jak np.troche lepsza jakość wykonania w grupie VAG ale jednak citroenem z racji komfortu jeździ się lepiej.
Specjalnie szukałem citroena c3 z tym silnikiem z racji tego, że jest prosty w budowie i bezawaryjny. Silniki VTi oczywiście są dużo żwawsze ale są przy tym problematyczne i awaryjne. Silnik 1.4 jest odpowiedni do poruszania się po mieście. Jadąc z żoną + dwoje dzieci z tyłu przy włączonej klimie robi się już niestety bardzo ociężale. Ale coś za coś, wygrywa jednak bezawaryjność.
TO wg mnie jedyny największy minus tego auta. Zawsze jeździłem autami niemieckimi i bylem przyzwyczajony to szybkiego i precyzyjnego skoku lewarka. W C3 czuje się jakby lewarek zanurzony był w maśle i jakbym musiał szukać biegu (mowa tutaj o pierwszym biegu). Przeszkadza mi to że lewarek nie jest precyzyjny i że jedynkę muszę w miarę precyzyjnie wbijać bo jeżeli nie to lubi zgrzytnąć. Po prostu lewarek chodzi zbyt miękko i mało precyzyjnie i do tego ma duży skok. Jak dla mnie to naprawdę duży minus który mi przeszkadza.
Dobrze trzyma się drogi i bardzo dobrze wybiera nierówności. Jest komfortowo i miękko jak na "niby francuza" przystało. Jestem bardzo zadowolony. Znowu w porównaniu do innych aut jednak wole komfort i miękkość citroena.
Nie wiem co tu napisać. Ładny wygląd całej budy.Dokładnie oglądałem konkurencje i równiez zwracałem uwagę na wygląd zewnętrzny auta i w swojej klasie C3 jak dla mnie wygrywa. Wygląda dużo nowocześniej nić np. corsa, fiesta, ibiza. i30 itd. Ale to moje własne odczucie.
Wszystko widać dookoła. NAJWAŻNIEJSZE, szybę przednią mam panoramę. Tylko takiego auta z tą szybą szukałem. Jest genialna. Daje poczucie mega widoczności, jasności wewnątrz auta i jeździ się naprawdę niesamowice. Jak świeci słońce to zasłaniam i jest jak w zwykłym aucie. Jeżeli szukacie C3 to naprawdę warto poczekać i kupić z szybą panoramiczną. To jedna z najlepszych rzeczy w tym aucie. Mega frajda z jazdy.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Nic dodać nic ująć.
Bez zastrzeżeń
No wiec tak, dokladnie testowałem inne marki w tej klasie ponieważ mamy dwójkę dzieci i jednak zależało nam żeby w miarę komfortowo jeździło się w 4 osoby. I C3 wychodzi najlepiej w swojej klasie. Nie mówię tutaj o bagazniku ale o ilości miejsca wewnątrz. DO tego bryła auta jest "kopulasta" i to też daje poczucie większej ilości miejsca. Dużo ciaśniej jest w corsie, fieście, ibizie, i30 i to na prawdę czuć. Zwłaszcza że mieliśmy już dwie corsy.
Jak na takie autko jest bardzo dobrze. Silnika prawie nie słychać chyba ze przy wyższych prędkościach ale auto służy nam tylko do jazdy po mieście bo to dla żony a na trasy mamy inne.
Jest ok
Z jakością nie jest źle. Bardzo wygodne i miękkie fotele, na duży plus. Kokpit tez z dobrych materiałów. Nic nie skrzypi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Citroen C3 II Hatchback