Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

jurek, 11 lat temu
Silnik 1.4 HDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2012
Citroen C3 II Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : jest naprawdę cichy, jak na 70KM bardzo dynamiczny i co najważniejsze cholernie ekonomiczny bo nawet jak pokazuje spalanie chwilowe spalanie na autostradzie 8-10l to na końcu wychodzi 4,7. Zbiornik paliwa to na 100% 940km a w mieście w samych korkach 870km więc jest bardzo dobrze.
Jest tak jak powinno być auto cichutkie, mało pali, dobrze się prowadzi ale jest taka niepewność jutra. Nie wiem jak to opisać.... czas pokaże
Moja poprzednia ocena jest wyżej po 4 tys, niewiele się zmieniło przy 35tys. Spalanie z klimą 5-5,5l/100 jazda ostra po mieście. Trasa między 4,7-5 prędkości do 140-150/h. Silnik cichy, ale jak na 70KM bardzo dynamiczny. Póki co najlepsza rzecz w tym samochodzie. Ma 2 bardzo pozytywne cechy: BARDZO cichy i można spokojnie bez wysiłku utrzymać bez kimy 4,3/100 a z klimą 4,5 i nie ma szans żeby spalił 6l w mieście.
Biegi to dziwna sprawa typowe dla francuzów = można powiedzieć porażka. czuć zmiany, jakiś opór jakiś luz, haczenie biegów. TO słaby element tego auta ale jeszcze działa, nie drży (jest na linkach),
35tys i już powoli czuć zawieszenie - w yarisie od nowości miałem takie wrażenie dopiero po 120-140tys a i tak do 240tys nic nie robiłem - jazda tylko po mieście a w citroenie tylko trasa. Zobaczymy co będzie dalej. Tarcze były już przetaczane, stuki z tyłu
widok przez tylną szybę podczas parkowania wypada bardzo źle, duże lusterka super sprawa chociaż nie ma panoramy, szyba przednia super.
Doskonale ale z -, brak miejsca na napoje tak jak np w Yarisie ale to i wada i zaleta. Wada bo brak, zaleta bo zmusza do zatrzymania. Nie można postawić niczego co mogłoby się wylać. Wielka zaleta to miejsce na butelkę 1,5l w bocznych drzwiach to super sprawa, miejsce na 1,5l butelkę w schowku jest tylko jeden problem chłodzi tylko wtedy gdy nawiew jest skierowany na twarz to uważam za błąd ale do przeżycia.
daje doskonale ale z dużym - 1. Schowek - brak nawiewu samodzielnego 2. Przy +30 -37 stopniach czuć że klima nie wyrabia ale ale da się jechać 3. Klimatyzację mam ręczną przy automatycznej myślę że nie byłoby zastrzeżeń. Przy ręcznej trzeba kręcić przełącznikami i to jest wnerwiające. W nocy kiepskie podświetlenie panelu nawiewu.
Znowu \"doskonale\" z bardzo dużym - 1. Brak rączki nad drzwiami pasażera (może względy bezpieczeństwa nie wiem ale każdy kto wsiada narzeka) 2. Miejsce z przodu dla kierowcy i pasażera suuuuuper ale z tyłu mówią, że za krótkie fotele 3. Brak przesuwania kanapy / Yaris to miał Drzwi otwierają się szeroko, wsiada się wygodnie i to jest świetna sprawa.
To jest kapitalna sprawa jest po prostu cicho nawet do 150km/h Ta cisza i silnik to najmocniejsze punkty auta.
Tak jak powinno być jest super.
Prawie 60tys za takie auto... uważam, że powinno kosztować góra 40tys ale jest jak jest. Samochód jest za drogi ale gdyby serwis był taki jak w toyocie czy volvo albo w mercedesie tzn jakość obsługi, podejście do klienta to i cena byłaby do połknięcia, ale tak nie jest. Czasy mamy takie że niestety na takie samochody jesteśmy skazani i już.
Walka ze stukami, tarczami, generalnie serwis psuje dobre wrażenie tej marce. Przez brak kompetencji, brak chęci do obsługi klienta Citroen bardzo dużo traci. Powiem tak CITROENIE idź do toyoty i naucz się obsługi bo auta fajne ale reszta do d...py.
Tarcze, stuki których serwis nie słyszy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDI 70KM 51kW [l/100km]

5,2