Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Maciek, 5 lat temu
Silnik 1.6 THP 165KM 121kW
Rok produkcji 2015
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 THP 165KM 121kW od 2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichosc i spalanie, nie ma sensu kupowac diesla. Chorwcja w 5 osob plus bagaz-6,6 l na trasie 3500km. gonitwy do DE; GDZIE DOBRZE PROSTUJE MU KOMIN 8, 8,5 L
Bardzo dobrze. Posiadalem wczesniej C4 GP I, 2.0 benz. i teraz jest prawie wszystko lepiej. Brakuje mi tylko starej kierownicy i otwieranej szyby bagaznika.
Silny, ekonomiczny, mocny i oszczedny. Cichy !!!
Praktycznie bez zarzutu, przy gwaltownej redukcji biegu przeciaga nizsze biegi do odciecia, wykorzystujac 100% mocy silnika. Za pierwszym razem troche mnie to przestraszylo, teraz wiem, ze nie mozna ciagle dusic pedalu w podloge.
Bez zastrzezen, prowadzi sie duzo lepiej niz poprzednia wersja. Specjalnie kupilem na kolach 16 cali, nie ma problemu kolein, miekki jak kaczuszka.
Pojemny, super wielka przednia szyba, dobra widocznosc. Zly ksztalt tylnej klapy, po otwarciu w czyasie descu lub po myjni woda podwija sie na klapie i leje do srodka.
Bez zastrzezen, wielkie szyby, wszystko widac.
Brak otwieranej szyby bagaznika, krotkie siedziska foteli przenich, poza tym OK
Bez zastrzezen.
Kazdy, kto wsiada z przodu pierwszy raz jest w szoku, ile tam jest miejca. Niezabudowana przestrzen pomiedzy przednimi fotekami, lewarek zmiany biegow przy kierownicy- zona ma idealne miejsce na torebke. Z tylu, przestrzen na kolana pasazerow wrecz kosmiczna.
Przy benzymowym motorze cichutenki.
Niskie spalanie, tanie przeglady
Bardzo dobra. Zaplacilem chyba 92000zl. Zaden inny samochod nie zaoferowal mi tyle KM, przestrzeni ladunkowej i dla pasazerow i skrzyni automatycznej za mniej niz dobrze ponad 100 000zl.
Nie wystapily, 3 lata 48000km tylko przeglady i akcje serwisowe. Przepraszam jedna-skrzypienie tylniego zawieszenia w czasie jazdy po wybojach, slyszalne tylko z zewnatrz, nawet nie wiedzialem, ze to mam. Na forum wyczytalem, ze moj rocznik ma na to akcje serwisowa, sparwdzilem, faktycznie skrzypialo, w ramach akcji dostalem nowa belke.
Jedna, zima zamarzla odma, auto nie chcialo jechac. Na szczescie na gwarancji, laweta podstawila w ciagu godziny samochod zastepczy, a moj zabrala do serwisu. Stresu nie bylo, tylko troche zawod.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 165KM 121kW [l/100km]

7,3