Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 THP 165KM 121kW od 2014 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie
Inne : Cisza
Silnik : Cichy, dynamiczny, tani w eksploatacji
Posiadam krótką wersję Exclusive, urzekła mnie niebanalnym wyglądem, komfortem, wyposażeniem i walorami użytkowymi. Kupiłem w Szwajcarii z przebiegiem 99000km za 14300 CHF z ubezpieczeniem i nowymi oponami. Ma tylne światła oraz nawigację z wersji po lifcie. Przejechawszy ok 9000 km mogę śmiało polecić rodzinom z dziećmi. Do miasta i na trasę. Moja rodzina to 2+2 i maltańczyk :) Auto bogato wyposażone, polecam tą wersję, cena jest atrakcyjna. Po trasach do Polski nie czuję się zmęczony, jest cicho, siedzenia są wygodne, mają wiele regulacji dla pierwszego i drugiego rzędu. Miły dodatek, który mają fotele z przodu to masaż, fotel pasażera ma wysuwany elektrycznie podnóżek. Mieścimy się spokojnie. Bagażnik oczywiście nigdy nie jest za duży dla żony ale przy odrobinie negocjacji 530 litrów wystarcza. Na plus fakt, że jest szeroki, nie trzeba nurkować, są haczyki, latarka, ma niski próg i duży otwór załadunkowy, pomaga to w ładowaniu zakupów, wózka dziecka, itp.
Dynamiczny i cichy. Spalanie niewielkie, przy mojej jeździe (zgodnie z przepisami) to 7.2-7.7l/100km z czego mniej więcej 50% przypada na miasto. Auto cały czas serwisowane jest w szwajcarskim ASO i nie było z nim problemów. Nie powielę zatem stereotypu o tym silniku, który często się przewija w polskim internecie.
Uszyta na miarę auta do normalnej jazdy z rodziną. Mogłaby być odrobinę szybsza. Poza tym nie miałem problemów czy to w mieście czy na autostradzie w czasie wyprzedzania. Jest wyskalowana tak, że przy prędkościach autostradowych nie słychać silnika.
Komfortowy, auto waży ok 1400kg, manewrowanie jest lekkie.
Póki co bez zastrzeżeń.
W środku jest dużo przestrzeni i przeszkleń, daje to świetną widoczność. Dodatkowe okienko z przodu za pierwszym słupkiem jest dość duże, ułatwia manewrowanie w mieście i dostrzeżenie przechodniów, czego nie mogłem powiedzieć o poprzednim MPV, jakie miałem. Po wrzuceniu wstecznego lusterka kierują się do dołu, wycieraczka czyści szybę i uruchamiana jest kamera cofania. Intuicyjne jest to, że przy parkowaniu sygnał dźwiękowy dochodzi z tej strony, z której istnieje ryzyko kolizji. Ponadto dostępny jest system automatycznego parkowania. Szyby tylne i bagażnika są przyciemniane fabrycznie. Ponadto są roletki na bardzo słoneczne dni.
Bez kluczykowy dostęp, odpalanie. Elektryczny bagażnik jest pomocny ale dość powolny. Dużo przydatnych schowków, 3 gniazda do ładowania, wyjmowany pojemnik z tunelu centralnego. Ok 175cm bagażnika na długość po złożeniu drugiego rzędu siedzeń. Siedzenia z tyłu obniżają się przy składaniu i tworzą płaską powierzchnię. Dźwignia zmiany biegów przy kierownicy, nie zajmuje miejsca w tunelu. Mogłaby być wykonana z grubszego materiału. Przestawienie się na centralny kokpit, dźwignię przy kierownicy i obsługę z panelu dotykowego zajęło mi kilka dni. Mógłby być jeden, czy drugi fizyczny przycisk lub pokrętło szczególnie do klimy. Plastiki są dobrej jakości. Uchwyt od drzwi trochę skrzypi.
Bez zastrzeżeń, działa wydajnie i cicho.
Przesunięta do przodu szyba oraz szerokie wnętrze dają poczucie przestrzeni, dodatkowo wzmocnione przez panoramiczny dach. Design jest sprytny, miejsca w środku jest znacznie więcej niż przykładowo w XC60, które wymiarami jest większe. Z tyłu są trzy osobne, indywidualnie przesuwane i pochylane siedzenia o szer. 45cm oraz stoliczki, ładowarka. Korzystamy z nich na każdej trasie.
W C4 Picasso Exclusive jest ciszej niż w wielu znacznie droższych autach zaliczanych, nie wiedzieć dlaczego, do klasy wyższej. Autko jest ciche ze względu na silnik benzynowy, klejone szyby i solidnie wygłuszoną komorę silnika, bagażnik i jak sądzę ogólny, obły kształt. Drzwi posiadają podwójne uszczelki z piórkami, nie słychać świstów nawet przy wyższych prędkościach.
Bez zastrzeżeń.
Moim zdaniem wzorowy. W dowolnej innej marce taki poziom ogólnego wykonania auta i wyposażenia kosztowałby znacznie więcej.
Za krótko użytkuję aby obiektywnie ocenić bezawaryjność. Jeden raz zawiesiło się radio. Wyłączenie silnika pomogło. Na plus fakt, że PSA zaprosiło mnie na bezpłatną akcję serwisową.
Za krótko użytkuję aby obiektywnie ocenić bezawaryjność. Póki co bez zastrzeżeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 165KM 121kW [l/100km]

6,6