Lista ocen Citroen C4 II Hatchback 5d (65) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pejotpe
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Szybko pękła ramka wokoło latarki w bagażniku (być może oberwała jakimś bagażem - trudno mi to ustalić. Oprócz tego fabryczna nawigacja jest mocno niedopracowana - potrafi, średnio raz dziennie, zresetować się chwilę po zapłonie silnika - wydaje się być to mało uciążliwe, ale do pełnego startu nie działa wyświetlanie stanu czujników parkowania - więc, albo je olewamy, albo czekamy na restart nawigacji... Podobnie łatwo zawiesić nawigację...
~CARol
Hatchback 5d 1.6 HDi 112KM 82kW
Niedawno pokazywał mi się komunikat o fitrze DPF, na autostradzie przedmuchałem go i póki co mam spokój z komunikatami..bo moc auta była zawsze bez zmian..jak trzeba było to sie zbierało i leciało
~Citroen
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Citroen- mówi sie, że sie psują. 156000km i żadnej poważnej usterki. Jak do tej pory mnie nie zawodzi i oby tak było dalej. Na razie nie widzę potrzeby zmiany auta na nowsze. Brak oznak zmęczenia czy wyeksploatowaniu auta! Wymieniać olej co 15000km i tankować paliwo to wszystko czego potrzeba w tym aucie...No i wymienić części eksploatacyjne!
~olek
Hatchback 5d 1.4 16v VTi 95KM 70kW
Jak na razie po przejechaniu 10k wszystko OK. UZUPEŁNIAM: w zimie zamarzał tylni prawy zamek, akurat tam gdzie jest fotelik dziecka. Drzwi dało sie otworzyć, ale nie zamknąć. Na szczęście znalazłem wyjście w sytuacji: drzwi trzeba docisnąć, zamknąć samochód z pilota i potem otworzyć. Dzwie poostają zamknięte do czasu temperatura skoczy powyżej zera.
~Jack Hoho
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Potwierdzam to co pisała jedna z osób że czasami na wyświetlaczu resetuje się data i godzina (zdarzyło mie się to dwukrotnie) i że zamek klapy bagażnika nie zawsze łapie tzn. wydaje się że klapa jest zamknięta a po ruszeniu pojawia się sygnał dźwiękowy i komunikat informujący o otwartym bagażniku.
~adam_VaV
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Przejechane 700 km. Nie wiem czy to drobiazg czy poważna usterka, ale w dniu dzisiejszym zauważyłem obtarty próg drzwi tylnych. Najwidoczniej drzwi ocierają o próg. Zobaczymy jak spisze się serwis Citroen. aktual. 09-11-12 niestety wychodzi że ja byłem sprawcą owych zarysowań :/
~Lopez
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Trzeba często smarować drzwi bo skrzypią zawiasy - chyba smar łatwo wypłukuje woda, padają żarówki halogenów co skutkuje komunikatem "service" a wymiana upierdliwa, nieaktualizowana nawigacja głupieje. Nic z czym nie można żyć lub utrudnia jazdę.
~ernest_pierwszy
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Przy stanie licznika 18000 km moje auto wymagało dolania 1 litra oleju. Pojawił się komunikat "niski poziom oleju". Po sprawdzeniu na bagnecie było MINIMUM. Dolałem 1 litr plus sprawdzenie w ASO czy wszystko OK = koszt całkowity 72 zł.
~Arek
Hatchback 5d 1.6 HDi 112KM 82kW
Fałszywy alarm uszkodzenia układu ESP, spowodowany nieszczelnym podszybiem. Prawdopodobnie mechanicy w serwisie opierają się o plastikowy pałąk, który podtrzymuje podszybie. Uszczelnienie i poprawny montaż załatwia problem.

Usterki Citroen C4 II

Citroen C4 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~prz
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Odchodzi troche listewka maskująca między bocznymi szybami w przedniej części pojazdu (między szybą w drzwiach i tą małą poprawiającą widoczność),fotel kierowcy nie jest całkowicie stabilny i czasami da się odczuć lekki luz.
Citroen C4 II Hatchback 5d