Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

Silnik 3.0 V6 207KM 152kW
Rok produkcji 2001
Citroen C5 I Hatchback 3.0 V6 207KM 152kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie i układ hamulcowy. Kryj się klaso średnia
Moje c5 jest w wersji najbogatszej więc posiadam pełne wyposażenie w dużym aucie z mocnym silnikiem i w automacie za rozsądne pieniądze. nic chyba nie trzeba dodawać
207 KM nieźle ciągnie w tym aucie. automat znacznie ospala c5. Szczerze liczyłem na coś więcej po takiej mocy i pewnie byłoby lepiej gdyby nie automat ale naprawde jest dobrze i świetnie brzmi
To moje pierwsze auto z automatem dlatego nie mam porównania do innego. Według mnie nie jest źle ale mógłby szybciej zmieniać biegi. Ciesze się że ja nie muszę tego robić sam :) Właściwie jest to najsłabszy element c5
To najlepsze auto jakie udało mi sie prowadzić
jest dobrze - mam czujnik cofania
wszystko tam gdzie ma być - jeden minus - brak uchwytu na kubki w wersji z nawigacją
ogrzewanie działa. Klima nie wiem jak bo jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. wentylator ogólnie działa ciszej niż w omedze (na najwyższych obrotach)
tu jestem bardzo zadowolony. Mimo że omega z zewnątrz jest większym autem to w c5 jest więcej przestrzeni. Nie wiem jak z tyłu - nigdy nie jechałem
niestety trochę się rozczarowałem po przesiadce z omegi. Szumy toczenia dość głośno docierają do uszu kierowcy. Niedowiarkom proponuje przejażdżkę omegą C
Szczerze nie umiem jeździć ekonomicznie ale raz na odcinku 150km (autostrada) spróbowałem i zastanawiam sie jak osiągnąć obiecane przez producenta spalanie. mi przy stałej jeździe na tempomacie 110km\h wyszło 10,5 Jeśli jeździ się głównie po mieście to na 14 trzeba liczyć
Ja kupiłem używane więc stosunek jakość/cena doskonały
pojawia się u mnie tylko jedna usterka za każdym razem jeśli temp. na zewnątrz wynosi poniżej 0 to po minucie jazdy wyskakuje informacja że temp. silnika jest za wysoka i pokazuje MAX!!! po zgaszeniu i ponownym odpaleniu oczywiście wszystko wraca do normy.
u mnie tylko jedna (narazie) patrz wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 207KM 152kW [l/100km]

12,0