Ocena kierowcy - Citroen C5 I Hatchback

martin, 12 lat temu
Silnik 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Rok produkcji 2003
Citroen C5 I Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Hydroactive 3+ doskonale według mnie tłumi nierówności i nadaje niepowtarzalny komfort.
Eksploatowałem już bardzo wiele aut. Jedno co mogę stwierdzić to to, że żadne z wcześniejszych aut nie dawało mi tyle satysfakcji i frajdy z jazdy. Jeśli ktoś twierdzi że \"francuz\" albo \"hydropneumatik\" to porażka, to nie mamy o czym rozmawiać. Uważam osobiście że zwolennik Golfa lub Passata nigdy nie będzie zwolennikiem C5. Jeżeli ktoś twierdzi że rozwiązanie technologiczne zawieszenia w C5 jest złe to znaczy że chyba mało ma pojęcia o prawdziwych niezawodnych systemach zawieszenia. Dbając o regularną wymianę płynu w zawieszeniu oraz okresowy przegląd i wymianę sfer praktycznie uważam że ten system zawieszenia jest niezawodny. Satysfakcja z jazdy jest dla mnie nie do opisania. Zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy i nie wiem nic o problemie z filtrem cząstek stałych, ale jeżdżę na oleju Total 5w30 dedykowanym do tego silnika. Dynamika jazdy rewelacyjna, komfort bajeczny, dodatki praktycznie full opcja. Osobiście jak kiedykolwiek go zmienię to tylko na C5 III generacji.
Niesamowicie dynamiczny silnik a zarazem oszczędny jak na swoją pojemność i masę. Średnie spalanie (trochę miasto, troch trasa) to 7 litrów on/100km. ale eksploatacja na oleju total 5w30
Uważam że całkiem ok 6 biegowa skrzynia manualna.
Zarówno w trybie normal jak również w trybie sport według mnie rewelacja.
Doskonała.
Doskonała.
Doskonałe.
Praktycznie mało co słychać silnik.
Trasa około 6,5 litrów/100km Średnio 7 litrów/100km Miasto 8 litrów/100km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDi FAP 133KM 98kW [l/100km]