Lista ocen Citroen C5 I (181) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 283 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zszaran@poczta.onet.pl
Kombi 1.8i 16V 116KM 85kW
Mam manualną klimę i na początku miałem problem z parującymi szybami. Dało się jeżdzić tylko na klimie i dopiero wizyta w serwisie to zmieniła ( nie chcieli powiedzieć co było - prawdopodobnie coś było żle podłączone ). Poza tym mam ciągle wrażenie, że w samochodzie jest za ciepło, nawet jak puszczam zimny nawiew, to nie jest on skuteczny. Szum powietrza jest dość głośny już na drugim położeniu, może dlatego moje auto się dobrze nie...
~PK
Kombi 2.0 HPi 140KM 103kW
Zębatki motoreduktora są plastikowe i po 100 tyś km wycierają się. Gdy chcemy obniżyć czy podwyższyć temp wieje taka sama. Na forum Citroena zamówiłem nowe zębatki z aluminium i wymieniłem je. Trzeba trochę się nagimnastykować ale nie trzeba całej deski rozdzielczej wyjmować. Na podwórku pod blokiem zeszło mi na to 2h. Klima wydajna a ogrzewanie bardzo dobre. Trzeba tylko te zakichane zębatki wymienić.
~Zenekis
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
No tu lekkie zastrzeżenie, ale to w menu elektryka, bo samo ogrzewanie spoko - przycisk auto czynił cuda w mgnieniu oka czy zaparowane czy zaśnieżone szyby. Układ elektronicznego strowania ogrzewaniem miał czasem takie zagrywki z opóźnieniami albo w ogóle zapominał dostosować się do ustawionej temperatury - musiałem pokręcić w te i nazad paręnaście razy i zadziałało - z tym, że nie zawsze tak było.
~Acc79
Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Jest dobrze. Dzięki grzałkom elektrycznym leci szybciej ciepłe powietrze niż to wynika z temperatury silnika. Dwustrefowa klima daje radę. Dodatkowo zawsze szyberdachem się mogę posiłkowac przy szybszej wymianie powietrza. Nie ma czego się czepiać. Choć pewnie z tyłu auto wolniej się nagrzewa bądź chłodzi z racji braku dodatkowych nawiewów.
~Michal Stepien
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Bardzo dobrze, wszytko dziala tak jak trzeba, chociac klima ma gdzies jakis wyciek, nigdy sie tym nie przejmowalem bo w sumie i tak jej nie uzywam, (w mojego taty C5, dziala pieknie. Ogrzewanie, jak to w dieslu, dziala dobrze ale zajmuje 4-5 minut zanim zacznie dmuchac cieplym powietrzem. Przy minus 20 to i nawet 10 minut. Ogolnie jest bardzo dobrze.
~Jarek Z Tarnowa
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
gdy filtr przeciwpyłkowy ma troche czasu i zuzycia , przy wilgotnych dniach przy włączeniu klimatyzacji można poczuć "potwornie nie miły zapach " delikatnie mówiąc. W serwisie powiedziano że tak to już jest, i zalecają wymianę częściej niż w przewidziano w ksiązce przeglądów. Przydłao by sie ogrzewanie przedniej szyby ( nie nawiewowe )
~Malin
Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Bardzo dobrze grzeje i chłodzi z klimą. Problemem jest zacinająca się klapa nawiewu, sterująca temperaturą na strefach. Jest warsztat w Łodzi, który opracował własną klapę do nawiewu i likwiduje całkowicie problem. Po zakupie takich ogarnięty mechanik powinien bez problemu ten problem zakończyć.
~MrM
Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
W miarę ciche nawiewy przy ustawieniu na MAX. Szybkie odparowywanie szyb. Klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze. Czasem problemy z "zacinaniem" się na jednej temperaturze. Zbyt długi czas nagrzewania się wnętrza, szczególnie w zimie. Nawiew na nogi mógłby być rozwiązany nieco lepiej.
~AdamolSS
Kombi 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Nie mam w zasadzie żadnych zastrzeżeń. Mimo iż diesel elektryczne grzałki nawet w zimie bardzo szybko nagrzewają kabinę szybciej niż w benzynowej fabii. Dwustrefowa klimatyzacja działa świetnie. Jedynie szkoda że do tyłu nie dali dodatkowych nawiewów żeby się szybciej temperatura wyrównywała.
~Wojtek Citroen
Kombi 2.0i 16V 136KM 100kW
tutaj to akurat jest tragedia przez rozwiązanie regulacją temperatury przez skomplikowany mieszalnik w którym urywają sie zembatki klap od temeratury przez co trudno ustawić temperatury a wymiana jest kłopotliwa bo trzeba zdemontować deske rozdzielczą