Lista ocen Citroen C5 III (46) - Karoseria

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Tourer 2.0i 16V 140KM 103kW
Lakier rysuje się od samego patrzenia, na szczęście blacha dobrze zabezpieczona przed korozją, nie widać nic niepokojącego nawet w miejscach, gdzie są uszkodzenia lakieru - po uderzeniu krawędzią klapy przy zamykaniu w przewożone metalowe elementy mam od dołu odprysk długości ok 3 cm, nie zabezpieczałem tego specjalnie a po 3 zimie nic się z tym nie dzieje. Przy tej szerokości nadwozia bardzo przydają się składane lusterka, można parkować z...
~KaSa777
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Co tu mówić ładny dizajn na kołach 17" 245 za pakietem crosstourer. Przestrzeń porównywalna z Audi A6. W tym aucie nie czuć zmęczenia. Przejechałem 1700 na raz i było ok nic cie bolało. Należy jeszcze wspomnieć o genialnych fotelach oprócz masażu regulowane/łamane oparcie na wysokości barków. A w moim system multimedialny (NG4 NaviDrive 3D HDD) w oryginale po Polsku z Polskim lektorem oraz odtwarzaniem filmów DVD - bajka (używałem A4 B6...
~Pioter W.
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Buda jest ocynkowana (maska jest aluminiowa), więc jeśli auto nie było katowane, szpachlowane i ogólnie zaniedbane to wszystko jest w normie. Do tego nie jest brzydka. Ma w sobie coś co z jednej strony nie zwraca na siebie uwagi a z drugiej strony bardzo powoli się starzeje i nadal (po 12 latach) może się podobać. To udany kompromis między "dizajnem" a funkcjonalnością.
~dominik
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Dla mnie wygląda bardzo elegancko, widoczność do tyłu słaba ale mamy czujniki tył i boki z tyłu a więc nie ma problemu.Tak samo z przodu czujniki dużo pomagają.A jak ktoś nie lubi i jeździ na czuja to można guzkiem wyłączyć.Fajna szyba z tyłu kosmicznie wygięta podobno dzięki zakrzywieniu jak banan się nie brudzi nie wiem bo auto u mnie zawsze jest czyściutkie jestem pedantem.
~ludojad
Crosstourer 2.2 HDi 204KM 150kW
O gustach się nie dyskutuje, ale C5 jest ładna na odpowiedniej feldze. Nieprzeładowanie stylistyczne (delikatne przetłoczenia, LEDy, wklęsła szyba tylna w sedanie). Fajnie, że często stylistyczny zabieg ma funkcjonalne uzasadnienie. Myślę, że to jedno z tych aut, które nawet za 10 lat będzie wyglądać dobrze. Ruda nie chrupie, a są już 10 letnie egzemplarze na rynku.
~sharkletx
Sedan 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Rdzy brak. Drobne ubytki lakieru w miejscach narażonych na odpryski, ale wytrzymałość jest jak najbardziej ok. Jedyna rzecz in minus - pojawiły mi się w tym roku małe bąble na zgrzewie przednich drzwi od wewnętrznej strony. Zarówno prawa jak i lewa strona tak samo. Mimo wszystko patrząc na całą resztę - nie ma się czego czepiać.
~Mentorstajl
Tourer 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Pomimo produkcji od 2008 roku karoseria wygląda świeżo. W moim przypadku (2016r CrossTourer) jest już po ostatnim lifcie, wyższy prześwit, nakładki na nadkola i zderzaki dodatkowo robią robotę i powodują wrażenie że mamy doczynienia z autem typu SUV. Bardzo ładne światła led.
~klops
Tourer 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Lakier ładny i dosyć trwały, w dolnych częściach drzwi po roku pojawiły się mikro-purchle. Wszystkie pseudo aluminiowe listwy mają bąble. Listwa osłaniająca szyby czołowej odpadła po 50tys. Wysoka odporność na odpryski mimo jazdy autostradowej.
~Jacek
Tourer 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Dostał 4 gwiazdki bo zanim przestałem walić łbem w krawędź dachu to tydzień minął... Trzeba się wślizgnąć na fotel ale potem jest OK. Daliśmy radę w 5 osób na Litwę 1070 km na raz (z Krakowa) - spora szerokość.
~QB
Tourer 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW
Jedyne problematyczne miejsce to przednie błotniki - praktycznie w każdym jakiego widziałem na rancie błotnika są odpryski lakieru, czasami korozja - u mnie jeszcze walczy ocynk.