Lista ocen Citroen C5 III (183) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ludojad
Crosstourer 2.2 HDi 204KM 150kW
Pali 6-8 litrów. Chyba, że miasto, zima i trasa po 3km to wtedy wyniki dwucyfrowe. Warto zakumplować się z warsztatem specjalizującym się w cytrynach, bo u Józka w szopie można więcej szkody narobić. Koszty corocznych materiałów eksploatacyjnych czyli olej+filtr oleju+filtr paliwa+filtr powietrza+ filtr kabinowy to około 650zł (Total Quartz Ineo ECS 5W30 + Purflux). Tańsze marki to około 500 zł.
~Kamil
Sedan 1.6 e-HDi FAP 115KM 85kW
Spalanie 2.9 możliwe na trasie przy prędkości 90 km/h. Nie wiem dlaczego system kazał mi poprawić wartości na 3.0. Śmieszne ! W mieście przy spokojnym operowaniu gazem możliwe osiągnięcie wyniku 5,5 l na 100 km. Listopad - Marzec opony zimowe - cały czas pedał w podłodze- spalanie 6,7 Polecam każdemu kto szuka rodzinnego ekonomicznego auta. Tym którzy szukają demona prędkości stanowczo odradzam.
~Konrad
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Tak jak wcześniej pisałem - silnik jest niesamowity. Nawet przy jeździe autostradowej i typowo \"polskiej\" spalanie nie przekroczyło nigdy 9 litrów. Przy normalnej sprawnej jeździe wynosi 7 l/100 km. Bez szaleństw - 6,3 l/100 km. Na trasie, jak się trzyma przepisów ruchu drogowego - 4,4-5,3 l/100 km. Auto nie jest lekkie ale to wpływa również na pozytywne odczucia z jazdy tym pojazdem/
~sharkletx
Sedan 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Jak na samochód tej klasy - jest na prawdę bardzo dobrze. Ceny części nie zabijają nawet w ASO, nie licząc kilku wyjątków które można ogarnąć w inny sposób - regeneracja albo zamienniki innych firm. Spalanie jak na tak duży samochód jest też bardzo małe, dochodzi jeszcze jedynie tankowanie AdBlue raz na jakiś czas, ale to też nie są specjalnie wielkie koszty.
~Citroen C5
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Spalanie w trasie bardzo przyzwoite jak na taką budę - 6,3l jadąc dynamicznie w granicach 120 km/h. Spalanie w mieście mogłoby być niższe. Przy dosyć delikatnej jeździe, lecz na krótkich odcinkach, pali trochę ponad 9l. Auto ogólnie bardzo wygodne i ciche (wersja exclusive), w miarę dynamiczne. Oczywiście mogłoby być parę koni mechanicznych więcej, ale nie ma tragedii. POLECAM
~arkadius44
Sedan 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Spalanie jest jakie jest. Auto nie ma zbytniego apetytu na paliwo. Obecne jest autem nowym o małym przebiegu ale opierając się na doświadczeniach z poprzednikiem to jestem bardzo zadowolony. Eksploatacyjne części zamienne w cenie poniżej średniej rynkowej. Przeglądy podstawowe sporo poniżej tysiąca złotych w autoryzowanym serwisie, więc możnA? MOŻNA!
~JA C5 X7 III
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jak narazie tylko wymieniłem siłownik. i czeka mnie wymiana ogranicznika drzwi bo juz strzela i trzeszczy jak w starym żuku. I ceny w aso mają trochę spore. Pojeździmy, zoobaczymy. Wymiana filtrów i oleju, obsługa klimy, + przegląd dodatkowy na własne życzenie co jeszcze jest do roboty w aucie (sprawdzali stan silnika, klockó, tarcze, itp. Koszt 950zł.
~Igor
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Ostatnio średnie spalanie spadło do 6,8 litra - świetnie jak na 1700 kg pustego samochodu i automat "hydrauliczny". Napraw nie było, opony 17 swoje kosztują ale to wie każdy kto chce kupić taki samochód. To samo dotyczy żarówek, wycieraczek (300zł) itp. Pierwszy przegląd w ASO kosztował 966zł a był tam tylko olej i nie wszystkie filtry!
~Proxa
Tourer 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jak na razie ok najwięcej zapłaciłem za opony ;) bo kiedyś się kończą... ale na przyszłość jak skończy się dwumasa orientowałem się, że np. w ASO na podkarpaciu komplet ze sprzęgłem ponad 4500 zł, u mechanika w Warszawie (spec od Cytrytn) taka sama praca 2800 zł, rozrząd w aso to koszt około 1300 zł więc nie tak strasznie...
Dziennik kosztów dla Citroen C5 III
7,7
9,8
11,1
~paweł
Tourer 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Spalanie całkiem niezłe aczkolwiek gdyby w mieście był litr mniej było by jeszcze lepiej. Spalanie 5,9 trasa ok 800km sama autostrada , 6,4 spalanie 3/4 trasa reszta miasto dystans ok 500km , spalanie 8,7l to 90% cykl miejski ok. 700km. Średnie spalanie 70% miasto 30%trasa 7.9l na 8700km jazda normalna bez oszczędzania pedału gazu.