Lista ocen Citroen C5 III Sedan (69) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miq21
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
OK z małymi zastrzeżeniami. Plusy: W lecie w miarę szybko chłodzi (mam ciemne auto więc ono w środku nagrzać się może od słońca naprawdę mocno), w zimie SZYBKO grzeje. Auto ma chyba jakąś dodatkowa nagrzewnice bo szybko zaczyna lecieć ciepłe powietrze. W poprzednim aucie mi tego brakowało. Brakuje przycisku ?Mono? do sterowania Klimą dwustrefową (Lewą i prawą stronę trzeba zawsze regulować osobno). Szkoda że nie ma też różnych poziomów pracy...
~totalControl
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Ciężko tutaj oceniać, bo porównania raczej nie mam - oczywiście najlepszy system z jakim miałem styczność, choć nie wiem czy głośność wentylacji uznawać za wadę, czy normę. Oczywiście szum jest tylko na początku dopóki nie załapie pożądanej temperatury. Ale w upał jeździ się naprawdę przyjemnie, a zima przede mną - zobaczymy co tam odnośnie parujących szyb (jakieś tam opinie krążą) będzie się działo...
~citroenc5
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Nie mogę się przyzwyczaić do sterowania klimatyzacją. W trakcie jazdy jest wszystko ok na dłuższych trasach, bez zastrzeżeń. Włączanie obiegu wewnętrznego powietrza przysparza mi problemy - aby znaleźć szybko przycisk gdy jakiś stary rzęch (lub zajechany diesel) jedzie przede mną. Mankamentem jest brak podgrzewanej kierownicy, przydałaby się, w zimę lepiej mieć rękawiczki na początku jazdy
~sharkletx
Sedan 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Tu jest bardzo ok. Ciepłe powietrze zaczyna lecieć praktycznie natychmiast, klimatyzacja też działa bardzo sprawnie. Drobna uwaga do samego panelu klimatyzacji - nie ma możliwości sprzęgnięcia regulacji między obiema strefami, tzn. tak żeby robić to jednym pokrętłem. Chcąc zmienić temperaturę trzeba najpierw zrobić to lewym pokrętłem, a potem to samo prawym.
~Aro1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Niespotykanie szybko się nagrzewa. Zimą uruchamiam silnik, wychodzę, żeby oczyścić szyby, a w środku już czuć, że jest komfortowo ciepło. Jest niesamowite. Jeździłem wieloma autami i z taką zaletą się nie spotkałem. Z drugiej strony klima nieco wariuje i czuć, że raz są chłodniejsze powiewy, raz cieplejsze. Nie jest to jednak w żadem sposób uciążliwe.
~fantomas
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak na klimatyzację dwustrefową jest bardzo dobrze. Doskonałe byłoby przy sterowaniu trójstrefowym, gdyż nawet dodatkowe nawiewy na tył nie do końca dają równomierną wentylację kabiny. Ważne, że szybko działa ogrzewanie. KLimatyzacja jest doskonale stopniowana przez komputer. Wysokie biegi wentylatora mogły by być trochę cichsze.
~bogi
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
szybkie nagrzewanie wnetrza szczegolnie w zimie , nie ma co nastawiac na max , bo komputer i tak robi swoje, ale jest szybko cieplo,szyby nie paruja, funkcja podgrzewania foteli tez dziala blyskawicznie,wentylacjaa pracuje cichutko i plynnie, strefowo rowniez bez zadnych zastrzezen
~Wic
Sedan 1.8i 16V 125KM 92kW
Wentylacja, klima ok. Średnio działa rozmrażanie przedniej szyby przez nawiew środkowy (nie wyrównany). Środek szyby wygląda łądnie a bez grzania i nawiewu pojawiają się 'zakola' z wilgoci na skraju. Też znikną ale z czasem...
~JA C5 X7 III
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bardzo dobre rozprowadzanie zimna. Ciepła jeszcze nie miałem okazji sprawdzać. Dla siedzących z tyłu są nawiewy w tylnych słupkach. Tryb auto rozpoznaje czy z zewnątrz dochodzą jakieś "smrody". jeśli tak, robi się sam obieg zamknięty. Działa.
~darex
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Podgrzewane fotele pasażera i kierowcy. Klimatyzacja radzi sobie w temperaturach powyżej 30 stopni. Pasażerowie z tyłu nie narzekają że jest gorąco, bo mają swoje nawiewy i mogą poustawiać je jak sobie życzą. Ogrzewanie radzi sobie.
Citroen C5 III Sedan