Lista ocen Citroen C5 III Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2009-2015 (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~totalControl
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Wszystko w porządku, kierownica i jej wspomaganie dałoby poprowadzić to auto mojemu 2-letniemu dziecku. Niektórzy narzekają na czułość, nadmierną reakcję podczas skręcania, ale to kwestia przyzwyczajenia i jest naprawdę super. Poza tym wiadomo - w wirażach załączamy sobie tryb Sport i już jest delikatnie bardziej twardo. Mi osobiście w łukach nie przeszkadza zachowanie zawieszenia w normalnym trybie. Fajnym smaczkiem podczas ruszania jest to...
~citroenc5
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Jest bardziej zwrotny niż krótszy nissan Primera. Zawieszenie hydropneumatyczne jest rewelacyjne. Na autostradzie powyżej 120 km/h do 160 km/h (szybciej nie jechałem, bo skibox na dachu) nie ma żadnej reakcji kierownicą podczas wyprzedzania tirów. Nawet nie drgnie auto. Powodem jest prawdopodobnie automatyczne obniżenie prześwitu podczas szybkiej jazdy. Jednak poprzeczne progi zwalniające - krótkie a wysokie lepiej pokonywać z prędkością...
~bonusso
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
To jest to czego poszukiwałem - ocean komfortu. Hydractiv3+ jest super. Jedynie nie radzi sobie dobrze z krótkimi poprzecznymi nierównościami. Poprzednie moje auta były po prostu jak ławki w parku - twarde i drewniane. Gdy pierwszy raz jechałem nim po kostce brukowej uśmiech nie schodził mi z twarzy - KOMFORT z innej bajki zupełnie. Wystarczy tych superlatyw :))
~bonusso
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Potwierdzam - komfort bajeczny. To samochód terapeutyczny - wsiadam z bolącymi plecami, jadę kilka godzin i wysiadam zdrowy! A teraz problemy: do przebiegu 28 kkm wymieniłem 3 z 4 siłowników Hyrdactiv3+. Wygląda na to, że to była wadliwa partia (na gwarancji). Od tego czasu jest wszystko OK, a dołożyłem prawie 50kkm.
~taszan
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Polskie dziurawe drogi to bułka z masłem dla Citroena. Mój poprzedni samochód Passat B6 twardy i przenoszący na kierownicę i fotel wszystkie drgania.Jazda Citroenem C5 sprawia przyjemność.
~JuliuszK1000
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Oslony gumowe przegubów pospadały - objemki zaciskowe skorodowały po 7 latach. Trzeba pilnować tego. Jeden przegub niestety przez brud musial być zmieniony.Reszta ok.
~Przeciętny użytkownik
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Komfortowa jeżdżąca kanapa. Miałem pneumatyczne zawieszenie i nie czuć drogi co jest zarówno plusem jak i minusem.
~Rysiek
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Hydroaktywne zawieszenie - nic dodać nic ująć klasa sama w sobie :)
~rysiek Toruń 1975
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Gdyby nie to że moja cytrynka nie lubi poprzecznych nierówności byłoby doskonale
Citroen C5 III Sedan