Lista ocen Citroen C5 III Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2009-2015 (8) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~totalControl
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Ciężko tutaj oceniać, bo porównania raczej nie mam - oczywiście najlepszy system z jakim miałem styczność, choć nie wiem czy głośność wentylacji uznawać za wadę, czy normę. Oczywiście szum jest tylko na początku dopóki nie załapie pożądanej temperatury. Ale w upał jeździ się naprawdę przyjemnie, a zima przede mną - zobaczymy co tam odnośnie parujących szyb (jakieś tam opinie krążą) będzie się działo...
~citroenc5
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Nie mogę się przyzwyczaić do sterowania klimatyzacją. W trakcie jazdy jest wszystko ok na dłuższych trasach, bez zastrzeżeń. Włączanie obiegu wewnętrznego powietrza przysparza mi problemy - aby znaleźć szybko przycisk gdy jakiś stary rzęch (lub zajechany diesel) jedzie przede mną. Mankamentem jest brak podgrzewanej kierownicy, przydałaby się, w zimę lepiej mieć rękawiczki na początku jazdy
~Przeciętny użytkownik
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
OK, Poza dmuchawą która po pewny czasie zaczyna buczeć. Raz wymienili mi ją na gwarancji. Po roku znowu problem ...i tym razem uznano że taki jest "jej urok"
~bonusso
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Działa dobrze, lecz w straszliwe upały klimatyzacji jakby brakowało mocy chłodzącej... Odczuwam to raz w roku, więc nie będę marudził.
~taszan
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Lepiej niż Passat ale włączona klimatyzacja przenosi drgania na kierownicę.
~bonusso
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Klima łagodnie chłodzi - bez przeciągów. Zimą jeszcze nie jeździłem.
~JuliuszK1000
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Latem działa dobrze. Zimą szyby boczne są zaparowane
~rysiek Toruń 1975
Przednia szyba często zaparowana