Lista ocen Citroen C5 III Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2008-2015 (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fantomas
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Na początku narzekałem na ciężką pracę, ale po kilkunastu tys. km dopracowała się i teraz jest w porządku. Jedyne zastrzeżenie mam do pracy zimnej skrzyni - w zimie pracuje na rozruchu ciężko przez pierwszy kilometr, ale to raczej źle świadczy o oleju w skrzyni niż o samym mechaniźmie.
~Mar Jelenia Góra
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
wyje skrzynia pomiedzy 1300 a 1500 obr. na 4,5,6 biegu, wtedy czuję się jakbym pomykał polonezem lub dużym fiatem. Byłem w aso i pan stwierdził, że ten typ tak ma :-o . biegi mogłyby być trochę krótsze i wchodzić bardziej precyzyjnie (jak w Subaru). Następne auto będzie w automacie!
~bogi
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
skrzynia ma krotkie przelozenie , wchodzi bardzo miekko,a 6-ty bieg to juz marzenie , obroty spadaja,slychac tylko szum powietrza , moze dlatego ze szyby sa potrojnie klejone, oraz potrojne gumy w drzwiach,silnik pracuje sopkojnie zadnych szarpan przy docisnieciu gazu
~Ronin
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Kolejny plus dla wysłużonej Almery. Tam skrzynia chodziła wprost idealne. Dźwignia sama znajdowała właściwe położenie. W C5 chodzi ciężko i mało precyzyjnie. Być może z czasem się ułoży. Jest za to poprawnie zestopniowana. No i ten 6. bieg - oczywiście na plus.
~qazwalt
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
6 manual - i w zupełności wystarczy. Synchronizacja prawidłowa, ale jak to w dieslu w celu lepszego komfortu pracy skrzyni i ochrony silnika należy redukować a nie cisnąć na maxa. Niestety sprzęgło i dwumasa przy 290 tysiącach do wymiany...
~Doniec
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Skrzynia regenerowana po 100tys km(!), z bardzo kiepskimi przełożeniami przy mniejszych prędkościach, do tego niezbyt precyzyjna.
~Patryk P.
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
miałem mały problem ze wstecznym i pierwszym biegiem. Przy 185 tys wymieniłem dwumas i sprzęgło i problem minął.
~Gienek
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
niestety dla mnie najsłabszy element tego auta, biegi przełączają się niewiele lepiej niż w Polonezie...
~rpekala@univ.rzeszow.pl
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Zbyt ciężko i z długimim przełożeniami wchodzi 1 i 2, byc może że z czasem się to \"wyrobi\"

Usterki Citroen C5 III

Citroen C5 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu