Lista ocen Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Tankujemy paliwo i jeździmy. Więcej nic się nie robi na co dzień, bo co ma się zepsuć w tak prostym aucie? A to, że coś padnie z wieku czy naturalnego zużycia eksploatacyjnego to tego nie liczę jako realny koszt. A nawet, jeśli, to i tak części do Saxo - jeśli są, no bo to jednak już wiekowe auto - to są w wyjątkowo małych pieniądzach. Jedynie belka tylna swoje kosztuje, ale u mnie akurat jest ona bez zarzutu; albo już ją ktoś wymieniał, albo...
~Tomi
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Na trasie wyszlo mi 4,5 (4 osoby na pokładzie bez bagażów, bez nadmiernego katowania pedału gazu, z włączoną klimą), w mieście podczas delikatnej jazdy z klimą delikatnie rozkręconą, wychodzi ok. 6,5 litrów. wynik bardzo dobry, choć spodziewałem się, kiedy to auto kupowałem, że będzie jeszcze lepiej. Części tanie, wbrew obiegowym opinom nie muszę zbyt często wymieniać różnych elemetnow zawieszenia (150.000 km bez naprawy tylnej belki)
~Wojtek Gruby
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Nie ma sie co oszukiwać. kupiłem ten samochód ze względu na spalanie. Jest wręcz idealne. Na trasie potrafi zejść do 3.5l na 100 km!!! który dzisiejszy samochód to potrafi. ?? :) w mieście \"Radom\" maxymalne spalanie jakie osiągnął to 5 l na 100 km średnio pali 4 l na 100 km :) Naprawde jeśli ktoś szuka samochodu ekonomicznego do miasta :) POLECAM !!!
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
I to jest najlepsza strona tego samochodu. W porównaniu z Felicią ceny części są nieznacznie droższe ale bez przesady. Koszt paliwa jest śmieszny tym bardziej, że na jednym zbiorniku samochód przejedzie ponad 1000 km jak i lepiej. Najdroższa rzecz w tym aucie to tylna belka ale jednorazowy koszt regeneracji wystarczy na dość długo.
~Wojtek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Ja jeżdze 50000km/rok głównie w trasie. W tej chwili nie kombinuje i kupuje normalne paliwo ze stacji - nie opłaca się co innego, szczególnie że idzie w koszty. Ale "przestarzały" system wtrysku boscha działa na wszystkim o czym wiem od znajomego z identycznym samochodem.
~Tomek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
bardzo mało pali, koszty częsci przystępne pod warunkiem, że nie korzysta się z ASO. W moim przypadku (kupiłem nowy w salonie) po wizytach w ASO zawsze coś "się odkręciło" itp. Po "naprawie" belki przestałem korzystać z ASO!!!!
~Piotrr28
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
W chwili zakupu, a może i do dzisiaj, najoszczędniejszy silnik na rynku, spala do 5 litrów ropy na 100 km. Serwisowany poza warsztatem dealera wcale nie przystaje do mitu drogich części do samochodów francuskich.
~Mariusz z w-wy
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
miasto 5,5-6l w duużych korkach(w-wa) trasa nawet 4,5l/100km średnio 4,7-5l części taniutkie nawet w serwisie, wymiana rozrządu, wszystkich płynów, filtrów, pompy wody 900zł z robocizną:)
~Góral
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Autko prawie nic nie pali , zalatwiam sobie rope za grosze to mnie prawie nic nie kosztuje a bak za 150 zl wystaracza na miesiąvc z hakiem , a dojezdzam do pracy 20 km
Dziennik kosztów dla Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW
5,6
~Greg
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Rewela to auto naprawde bardzo malo pali w miescie przy delikatnej jezdzie 4.5 przy mocniejszej ok 5 a w trasie to ponizej 4.5 ...spalanie to napewno mocny as w rekawie tego autka