Lista ocen Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pangia
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Z początku był dość tępy i dychawiczny, ale po przesmarowaniu linki gazu i założeniu brakującej sprężyny powrotnej okazało się, że ten nieduży diesel jest całkiem żywotny i dzięki niewielkiej masie auta okazuje się być zupełnie wystarczający do miasta nawet dzisiaj. Do tego pali jakieś śmieszne ilości paliwa (jeszcze nie przekroczyłem 5 litrów na setkę), ma wysoką kulturę pracy (dopóki trzyma się chociaż 1500 RPM to nie przenosi żadnych...
~tomek424
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Najmocniejszą stroną silnika jest jego ekonomiczność. Awarie czy jakieś usterki związane z silnikiem raczej należą do rzadkości. Bynajmniej ja nie miałem żadnych oprócz drobnych wycieków olejów. Aby silnik był sprawny to wiadomo, takie rzeczy jak olej i filtry to podstawa. Nie zalewajcie tego silnika olejem mineralnym. Mimo, że może mieć drobne wycieki to absolutne minimum to 10W40. Nie oszczędzajcie również na świecach żarowych. Tylko...
~VOYTEC
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Silnik niezawodny, pali w zimie - auto stoi na podwórku. po prawie 230 tys. km nadal taki sam jak na początku, nie bierze oleju (1 litr na 15 tys.)Auto z nim nie jest zawalidrogą. Nie ma tu kosmicznych technologii typu HDI, TDI, CDI. Prostota - to co misie lubią najbardziej.
~Wojtek
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Jeżdzi na wszystkim, pali 4l/100km na trasie, wystarczający do tego samochodu. Nic się nie psuje. Przy minus 30 stopni zapalał z trudem ale odpalił. potem okazało się, że 1 świeca żarowa jakoś działała, reszta w ogóle. Z nowymi świecami odpala z miejsca.
~MantissPL
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Doskonała jednostka, bez psujących się elementów. Silnik nie bierze oleju mimo iż ma trochę na karku. W silniku nie robiłem nic poza wymianą oleju, którą przeciągałem bo co 15000 km przy trasach to przesada, a olej zachowuje właściwości do 30000 km.
~achhh
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Silnik w mojej opinii elastyczny, oszczędny, żwawszy od znanego 1.6 diesla vw... niestety układ chłodzenia padał cały dosyć szybko ok 200-250 tys km - chłodnica ciekła, chłodniczka również, uszczelka pod głowicą padła..., pokrywy zaworów wcześniej...
~Tomi
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
słaby silnik, diesel bez turbiny, ale o to tutaj chodzi - im słabszy silnik, tym niej pali. Chociaż, podczas jazdy na trasie, bez pasażerow wyprzedza nawet nie najgorzej. Na tę ekonomikę dynamika jest naprawdę niezła.
~Tak, ale z klimą i mocniejszym silnikiem
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Mocy nie ma za dużo, ale w mieście radzi sobie wyśmienicie. Dość głośny, szczególnie "zimny", na trasie do 100km/h jeszcze sobie jakoś radzi. Wyprzedzanie nie jest przyjemnością.
~Wojtek Gruby
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
bardzo oszczędny silnik. Wydaje sie że jest słąby. Ale jak na taki samochodzik wystarczająco by w miarę szybko(porównuje do wersjii 1.0) sie rozpędzić do tych 120 i jechać sobie spokojnie trasą :)

Usterki Citroen Saxo

Citroen Saxo – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~byq@wp.pl
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
Silnik bardzo ekonomiczny, trochę głośny jeśli jest zimny. Po rozgrzaniu silnika, nie słychać go tak mocno. W miarę dynamiczny z 2 osobami na pokładzie. Jeśli chodzi o 4 osoby to już ciężko.