Lista ocen Citroen Xantia I (174) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 203 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wiarygodny Użytkownik
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Dość często: żarówki rejestracji, konsoli, św.postojowych, nie styka kontrola poduszek pow., przełącznik kierunkowskazów - uciążliwe ale naprawialne własnymi siłami. Mocowanie kosza koła zapasowego rdzewieje - wymaga konserwacji. Łączniki drążków kierowniczych.
~Lenny_White
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Na tą chwilę samochodem zrobiłem ponad 40 tys. km i poza przepaloną żaróweczką oświetlenia nawiewu nie zepsuło się nic. To mit, że elektryka we francuskich autach jest bardzo awaryjna. Na pewno nie bardziej niż w oplach, volkswagenach czy mercedesach.
~wwwpawel@o2.pl
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
To pięta Achillesowa Citroena. Elektronika jast beznadziejna. Niektóre kostki, złącza, przewody i przekażniki narażone są na działanie wody, piasku, błota czy soli. Przewody niczym nie osłonięte. Plastiki we wnetrzu pękają. Spasowanie elementów złe.
~siwebr
Liftback 1.6 i 88KM 65kW
Mój egzemplarz jest pełnoletni więc nie można oczekiwać cudów że tylko lać paliwo i jechać, obecnie psuje się co nieco więc auto kończy swój żywot u mnie ale jeśli dbasz o auto to każde będzie jeździć latami.
~miśku
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
jest ich pare ale mało uciążliwych. są one pozostałością po poprzednim włascicielu np niedziałająca tylna wycieraczka czy brak świateł wstecznych. ale za mojego uzytkowania nić sie nie dzieje.
~zawiedziony
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Wieczne problemy z elektryką, wciąż zaśniedziałe styki i co za tym idzie: niedziałające halogeny, szyby el, suwaki ogrzewania, centralny zamek, kontrolki na desce rozdzielczej, itd.....
~Maveriq
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Przejechałem autkiem 70.000 km i: - Zwarcie w instalacji elektrycznej, które powodowało brak części oświetlenia. (koszt naprawy to Pan Tadeusz 0,5l) - Dwa razy padł czujnik ABSu (200zł za sztukę)
~alamo@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Idą typowe rzeczy eksploatacyjne. Końcówki drążków, gumy, łożyska... Część rzeczy pomyślana "po europejsku" - takie łożysko tylniego koła jest razem z piastą... Starcza na 150 000 km, ale kosztuje 200+ zł...
~cerber:)
Liftback 2.1 TD 12V 109KM 80kW
mam ja rok,usterki jakie mialy miejsce to:wymiana termostatu,jak sie okazalo byl tam jeszcze orginalny hi,pekniety werzyk odprowadzajacy paliwo,pekniety werzyk odprowadzajacy lhm,slabe hamulce z tylu.
~vazyl@onet.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Po zakupie wymieniłem wszystkie paski z napinaczami, płyny i świece. Ostatnio sprzęgło kompletne za 380pln, a dzisiaj wymieniam dwie sfery zawieszenia (po 95pln za 1 szt.) LHM i olej w silniku.