Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Kombi

Piochu, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po prostu wbrew obiegowym opiniom- prawie bezobsługowe i bezawaryjne, a do tego bajecznie miękkie- na nasze drogi super.
Karoseria : rdza na łączeniu tylnego błotnika i progu
Przeniesienie napędu : wymiana łóżyska koła z przodu- 200zł
Ja jestem zadowolony! Polecam to autko.
Ultracichy, niesamowicie elastyczny w trasie. W mieście jak dla mnie rakieta. Do tego nie dymi jak stare diesle.
Bardzo miękka, ale precyzyjna- lepiej niż w starszym modelu.
Rewelacyjne zawieszenie, auto na "polskich standardowych" drogach po prostu płynie. Bardzo pewne prowadzenie na zakrętach. Rewelacyjna funkcja samopoziomowania- zawsze prześwit jest taki sam, do tego możliwość jazdy terenowej- auto podnosi się o 20cm-SUPER jak dla mnie do lasu np.
Do przodu super, do tyłu (kombi + 3 zagłówki)- beznadziejnie- trzeba się przyzwyczaić,
Schowków więcej niż w starym modelu- może być. Obsługa wnętrza oki. Drażnić może brak klaksonu w przełączniku kierunkowskazów- głupie umieszczenie jak w wielu autach nie-francuskich- w środku kierownicy.
Automatyczna klima i ogrzewanie są super! Raz nastawione praktycznie zawsze trzyma tyle 'C ile chcę. Szyby nie parują, co w np.Polonezie było katorgą...
Jak w salonce! Rewelacyjna ilość miejsca, super wygodne fotele ze świetnej jakości, niezniszczalną skórą.
To jest diesel??? W środku cichutko. W porównaniu z TDI Octavii czy Mondeo TD- błoga cisza. Zawieszenie na dziurach też prawie niesłyszalne (pod warunkiem, że silentblocki są w dobrym stanie).
W porównaniu z benzyną czy zwykłym TD to spalanie w trasie po prostu powala. Ceny przeglądów w ASO są kosmiczne, a w wyspecjalizowanym warsztacie (TYLKO W TAKIM SERWISUJE SIĘ XANTIE!) ceny są do zaakceptowania np. kula zawieszenia 120zł, końcówki wachacza z przodu 49zł, regeneracja pompy zawieszenia 200zł- nie odczułem różnicy przesiadając się z Poloneza.
Bez rewelacji, ale jest to w miarę bezawaryjne autko. Jak się dba- zero problemów. Przepalają się regularnie żarówki przy suwakach klimy, na naszych drogach tuleje wahaczy wymagają wymiany co 40-60 tys. km. Co do silnika- za wcześnie. 1.9td był do 304tys km nie do zdarcia.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]

6,2