Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Kombi

Silnik 2.0 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Citroen Xantia II Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Dobry ale trzeba go umiec naprawiac.
Układ elektryczny : Slaby.Chodzi wg wlasnychpraw fizyki.Kruszaca sie izolacja.
Układ hamulcowy : Z tylu troche piszcza klocki ale to moja wina
Auto wlasciwie jest super.Trzeba tylko szukac zadbanej sztuki. Uwielbiam komfort a to najwiekszy atut tego auta.Posiadam wersje exclusive z webasto i tempomatem ktory nie dziala ale jest.Klima na szczescie dziala :)
Silnik pracuje super.Jednak od poczatku mam problem z sensorem pedalu gazu. Nawet po wymianie problem nie zniknal. Po wcisnieciu gazu auto zamiast przyspeszac to zwalnia.Do dzisiaj mnie to dreczy. W upalne dni motor startuje dluzej(trzeba dluzej krecic)nie mam poecia dlaczego. Poza tym chodzi cichutko i miekko.W srodku rowniez cisza.Moglby byc tez bardziej elastyczny.
Czesto problemy z wbiciem pierwszego biegu.
Poprostu genialny! Super! Bez problemow! Nowe dobrej klasy auta moga popasc w kompleksy!
Moze nie doskonala jak komfort jazdy ale b.dobra.Gorzej do tylu ale nie jest zle.
Super,wszystko na swoim miejscu.Deska bardo przyjemna dla oka.Fajne schowki w drzwiach i wygodne podloietniki.
Problemy z wentylatorami przy chodnicy.Po zalaczeniu klimy czesto wlacza sie tylko jeden.Stukniecie mlotkiem w kostki elek. pomaga.
Suuuper! Miejsca jest b.duzo dla wszystkich.
Rowiez super. Przy predkosci 160 km/h mozna spokojnie prowadzic pogawedke.
Jak na taki ciezkie auto pali b.malo. Ceny czesci drogie. Zwykle wrsztaty wysylaja od razu do serwisu ktory tez nic nie umie naprawc. Dwa razy bylem w serwise citroena z wentylatorami i sensorem gazu.Czesci powymieniali pieniadze skasowali a problem pozostal.
Jakosc dobra,duze pczucie komfortu za mala cene.Jednak zaoszczedzone pieniadze zostawia sie w warsztatach.
Ciagle cos. Chociaz nigdy w trasie nie zawiodl ciagle drecza drobne usteki jak wycieraczka z tylu,sowak nawiewu czy polamane kable napiecia przy laczeniu tylnej klapy z karoseria,niedzialajacy tempomat itd.
Moze jakby serwis umial lepiej wyeliminowac usterki byloby lepiej.(mieszkam w niemczech i mam na mysli niemieckie serwisy.Kolega w polsce wiecej mi naprawil na zwyklym podworku)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDI 109KM 80kW [l/100km]

6,4