Oceny Citroen Xantia II Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1998-2001

Citroen Xantia II Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1998-2001 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Citroen Xantia II Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1998-2001

~PN1500
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Z ponad 20 samochodów, które miałem przez 20 lat, najlepiej wspominam Xantię. Jeździłem nią 7 lat, kupiłem od ojce, gdy miała przejechane 120 tys. km, sam nim przejechałem 140 tys km.. Model kupiony jako nowy w Polsce. 1. Wygląd. Im starsze Xantie, tym bardziej mi się podobają. Przytulne, eleganckie wnętrze. Mimo drobnych odprysków czy otarcia, nigdzie nie wystąpiła korozja, a auto jeździło 9 lat w słońcu, deszczu i po zasolonych drogach....
~citron
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
"/.../Dojeżdżam do skrzyżowania... Po naciśnięciu na hamulec czuję jak mój samochód schodzi do lądowania. Miękko przysiada zbliżając się do asfaltu. Nie nurkuje. Nie szarpie. Trzyma idealny poziom. Po chwili puszczam hamulec. Wóz natychmiast płynnie idzie w górę. Gość z terenówki patrzy na mnie ze zdziwioną miną. Nie wie co się dzieje. Zielone. Wrzucam bieg i zdecydowanie ruszam. Tył samochodu przysiada jak klacz spięta ostrogami i auto...
~Martinello
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Ogólnie samochód oceniam bardzo dobrze. Jest duży, wygodny, niezawodny i obecnie bardzo tani w zakupie. Trudno o idealny egzemplarz ale jak się poszuka to można tanio kupić dobry samochód. Zwykle często zmieniałem samochody - tak aby kupić w dobrym stanie, pojeździć i sprzedać bez inwestycji - z cytryną będzie inaczej - zostanie ze mną na dłużej :)
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Bardzo fajny, wygodny samochód o ponadczasowym wyglądzie. Ważne jest, że całe nadwodzie jest w ocynku więc brak rdzy. Jak rdzewieje to znaczy, że były dzwony. Nie psuje się. Dużo taksiarzy jeździ tymi wozami bo wygodne i tanie w eksploatacji.
~wilkong
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
ogólnie super, cały czas (póki co) porównuję do poprzedniego auta - Cordoby - miejsca dużo i wygodnie. W rubryce \"spalanie\" - podałem szacunkowe wartości, nie sprawdziłem jeszcze tego (auto mam po prostu za krótko)
~steff
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Bardzo dobre auto. Jeden z najbardziej udanych modeli Citroena. Niezawodny, wygodny, w wersji 2.0i 16v w miarę szybki i tani w eksploatacji. Lakier niestety szybko się rysuje a kierownica szybko wyciera. Bardzo przyjemnie się prowadzi.
~Beata
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
marka i model porównywalny z najlepszymi, a niska cena to raczej kwestia mentalności polskiego kierowcy, że niemiecki samochód to gwarancja wieczności; nic bardziej mylnego; polecam tym, którzy lubią jeździć a niekoniecznie zostawiają babcię do pilnowania auta (nie kradną!) - rozczarowuje stylistyka C5 - to Lanos w skali jeden do półtora!
~xpli@plusnet.pl
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Po pierwsze, mam samochód, który znajduje się w ścisłej czołówce aut, jakie uważam za najładniejsze (teraz to już Xantia chyba wyszła na prowadzenie ;) Po drugie, jest bezpieczna, komfortowa i w sumie całkiem ekonomiczna. Po trzecie, ktoś już wspomniał, praktycznie brak zainteresowania ze strony złodzieji czy innego dresiarstwa.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Już pisałem opinię po pół roku użytkowania. Teraz uzupełniam po kolejnych prawie dwóch latach.
~jankier
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Auto ekonomiczne, wygodne, szybkie i nie brzydkie.
Citroen Xantia II Liftback