Lista ocen Citroen Xantia II Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1998-2001 (12) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citron
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Zdarza się przepalona żarówka. Dotyczy to reflektorów przednich - 1 raz na 1,5 roku. Nigdy nic w sposób nagły nie zawiodło. Oprócz tych żarówek :) Za jedyną "niedoróbkę" w tym modelu uważam brak zaślepki otworu technologicznego znajdującego się we wnęce koła - za kołem lewym tylnym. W czasie jazdy do przestrzeni wewnętrznej błotnika dostaje się mnóstwo wody i piasku. Po latach pojawiają się pęcherze na lewym tylnym błotniku. Rdza atakuje bok...
~steff
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Autem przejechałem od nowości ponad 250 tys. Oprócz tłumika i normalnych części eksploatacyjnych ( tacze, klocki, pasek rozrządu itp) do 150 tys. nic się nie działo. Przy 150 tys. musiałem wymienić krzyżak kolumny kier. ( 150zł z wymianą ) ,potem jeden łącznik stabilizatora, przy 240 tys. wymieniłem drugi. Przy tym przebiegu profilaktycznie wymieniłem uszczelkę pod głowicą, zepsuł się termostat, wymienione zostało koło pasowe - ale to raczej...
~kobieta
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Wszystko działa sprawnie, jedyna rzecz, która zawodzi, to pewna natrętna nakrętka lubiąca się poluzować a wtedy kicha - wycieka płyn hydrauliczny i siada wszystko (wspomaganie kierownicy przestaje działać, samochód się "kładzie" na kołach i już nigdzie nie pojedziesz dopóki nie wlejesz kilku litrów płynu i nie zakręcisz nakrętki...). Ale jak mówiłam - to drobiazgi nie warte zapamiętania (zdarzyło się dwa razy) przy całej reszcie zalet tego auta.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Samochód ma już za sobą dużo lat i kilometrów więc czasem coś trzeba robić, ale jest to raczej wina zaniedbań poprzedniego właściciela. Jestem raczej perfekcjonistą w stosunku do swoich samochodów i staram się aby były idealne. Trudno mi przytoczyć konkrety ale jest tego mało. Obiegowa opinia na temat awaryjności francuzów jest przesadzona.
~Martinello
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Jak wiadomo wiek robi swoje ale moim zdaniem jest powyżej przeciętnej. Zdarzają się jakieś drobne usterki ale to normalne w 15 letnim samochodzie. Wymieniałem w ciągu ostatniego roku sfery zawieszenia, łożysko, elementy gumowo-metalowe w zawieszeniu i olej - czyli elementy eksploatacyjne. Poza tym nic.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Przez ponad dwa lata: tuleje na wahaczach, tarcze hamulcowe, elementy instalacji gazowej, żarówki, zaśniedziałe styki w lampie tylnej, czujnik abs, poduszka silnika, uszczelnienia układu hydraulicznego. Łożysko koła. Generalnie elementy eksploatacyjne.
~jankier
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Słyszałem, że właściciele Citroenów narzekają na elektrykę. Ja nie miałem z nią nigdy jakichkolwiek problemów. Szyby otwierają się i zamykają, lusterka również bez zarzutu. Centralny zamek też.
~PN1500
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Krzyżak kolumny kierowniczej, wodziki skrzyni biegów, wykrzywione felgi, zepsuty przycisk do otwierania tylnej klapy.. i chyba tyle na 9 lat i 260 tys. km.
~wilkong
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
testuję, jak na razie dobrze, bieżąca wymiana płynów itp. z czasem drobne naprawki - odpryski lakieru itp. coś z czym da się jeździć ;p
~Qba
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Nieraz jakas pierdolka lubi sie popsuc
Citroen Xantia II Liftback