Lista ocen Citroen Xantia II (83) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mat-85
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Podczas wrzucania wstecznego zdarza się, że trzeba wysprzęglić dwukrotnie, skoki skrzyni są dosć długie ale to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie OK
~KeBi
Kombi 2.0 HDI 109KM 80kW
Przebieg 240.000... Wsteczny zaczyna wyskakiwać. Pozatym bez większych problemów. 5-ty bieg powyżej 80km/h ale ciągnie do 180km/h nawet pod górkę ;)
~PN1500
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Skrzynia dobrze zestopniowana, ale potrzebna była naprawa wodzików ( przy ok. 200 tys. ) gdyż zaczynała haczyć.
~kateurmate@gmail.com
Liftback 3.0 V6 190KM 140kW
Zaletą skrzyni biegów są krótkie i precyzyjne przełożenia aczkolwiek potrafi się \"zaciąć\" i trzeba wtedy odpuscic lekko sprzęgło
~steff
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Idealna przy spokojnej jeździe. Gdy próbojesz bardzo szybko zmieniać biegi, niestety zdarza się że się kleszczy.
~EFENDII
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
pierwsze dwa biegi są bardzo krótkie, jazda zaczyna się od III, czasem są problemy z włączeniem I biegu poza tym
~Bart
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Na współczesne standardy nieco ciężko działa ale idealnie można wyczuć że bieg wszedł.
~citron
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Nie mam zastrzeżeń. Nic nie haczy,nic nie zgrzyta. Zero usterek. Biegi wchodzą lekko i pewnie. Mnie pasuje.
~Qba
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Nie wiem czy to tylko u mnie ale czasem ciezko wchodzi jedynka, pozatym precyzyjnie i cicho
~twister
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Na zimno biegi nie chcą wchodzić i trudno je rozłączyć.Potem jest ok.Wina -stary olej.Po wymianie OK