Lista ocen Citroen XM I Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW 1989-1994 (24) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PABLITO OŁAWA
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
z poważnych usterek to raczej zaliczę : nieszczelny simering na wałku rozrzadu. efekt w czasie jazdy to spadek cisnienia oleju(strzela olejem po rozrządzie), dzwoniace popychacze, oraz smród palonego oleju i mysl czy dojade do serwisu!! wtedy to ja naprawde byłem wsciekły!!!! ofiar w ludziach nie było!! złosc mi przeszła jak sie okazało, że wszystko gra i ze nie musze wyskoczyc zbytnio z kasy. Ale to juz jest przeszłosć i jest ok ;)
~xyz
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Przez 3 lata użytkowania nie miałem żadnej awarii, która zmusiłaby mnie do holowania samochodu czy jazdy na lawecie. Przy kupnie auta trzeba zwrócic uwage na mocowania przednich siłowników po potrafią (silowniki) wyskoczyc przez maske. Nowe poduszki są drogie, zamiennikow nie ma ale mozna dostac uzywki. Mnie na szczescie to nie spotkało, bo poduszki są w miare dobrym stanie.
~esox53@wp.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Przez 9 lat użytkowania samochód ten był tylko raz holowany z parkingu pod sklepem, 400m od domu, a 300m od kompetentnego mechanika (zakleszczony wsteczny bieg - mogłem tego uniknąć, gdybym nie był uparty), ani razu nie był wożony na lawecie. Usterki były postępowe, więc można im było zaradzić.
~MARIUSZ
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Standardowo padaja po latach czujniki ABS,Klima tez odmawia posłuszeństwa,poduszki siłowników zawieszenia przód: padają dopiero po 300tys/km,ale jak sie któraś urwie to można szukać sobie nowej maski,bo pognie ją siłownik.Butle wymiana:średnio co 3 lata Zadbany XM służy wiele lat bez zażutów
~izywec@gmail.com
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Nigdy nie miałem kłopotów przypokonywaniu nawet batdzo długich tras /ca 500km podróż/.Jednak zbyt są duże prądy przepływające przez stacyjkę w rezultacie zainstalowałem przekaźniki m. inn. na sterowaniu rozrusznika.
~rafal000rafal@poczta.onet.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
No wszystko. Po prostu wszystko, moze oprocz samego silnika, pada. To tylko kwestia czasu, zeby cos, co jeszcze wczoraj calkiem przyzwojcie dzialalo, dzis juz odmowilo posluszenstwa.
~NIE KUPUJ XMa
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Psuje sie wszystko poczawszy od "cudownego" zawieszenia a skonczywszy na wlacznikach itd.... Dla ludzi co lubia tracic kase na mechanków to auto sie idelanie nadaje.
~Dawid Farmuga
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Tragedia, zawieszenie (wszystkie sfery), pompa układu hydraulicznego, kilka razy wężyki, sprzęgło, poduszka pod silnikiem, itd....
~Jacek
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
pompa wodna , zaczynają juz siadać przewody ciśnienia.Niby drobiazg a unieruchamia auto
~Zarażony Cytromanią
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
są zawsze sygnalizowane znacznie wcześniej i tylko zła obsługa powoduje, że do nich dochodzi
Citroen XM I Hatchback