Lista ocen Citroen XM I (60) - Ergonomia

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal000rafal@poczta.onet.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Duuużo miejsca. Tyle miejsca mam teraz w sporym kombiku. Samochód niezwykle szeroki i długi. I trzeba przyznać, że wykorzystano w nim miejsce naprawde nieźle. Co prawda do niektórych gałek trzeba się nieźle wyciągnąć, ale jak się już siedzi i jedzie, to można godzinami. To tyle plusów. Reszta to same minusy. Na każdym kroku jakiś patent, który może i był kiedyś świetny, ale po paru latach jest jedynie utrapieniem dla kierowcy. Przykład:...
~Owocek
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
No przyznam ze slabo. Ergonomia, czyli logiczne rozplanowanie wnetrza, jest kiepska. Kierownica zaslania przyciski np od tylnej wycieraczki, ogrzewania tylnej szyby, wlacznika swiatel awaryjnych (Kto go tam umiescil?!). Do radia trzeba sie minimalnie pochylic by je siegnac - troche za daleko. Duza ilosc schowkow, nad lampa oswietlenia kabiny mozna spokojnie zmiescic antyradar:P Cala reszta jest rozplanowana sensownie. Nawet "nożny ręczny" nie...
~robert@portalfirm.pl
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Byłoby doskonale, gdyby radio było wyżej, a wierzchnie pokrycie deski nie powodowało odbić słonecznych, dokuczliwych zwłaszcza przy jeździe pod słońce. Ogólnie kokpit jest inny, dość nietypowy, ale po zaprzyjaźnieniu się z nim staje się łatwy i wygodny. Zaczyna być pod górkę, jeżeli trzeba np wymienić przepalone żarówki podśietlające kokpit. Jest ich coś ze 20, a bez pojęcia o sposobie i kolejności demontażu deski można ją po prostu połamać....
~Z.U.L
Hatchback 2.0 i 122KM 90kW
Do radia można byc mieć bliżej, ale dużo XMów ma sterowanie z kierownicy a to wszystko wyjaśnia :D Troszkę deska skrzypi (za dużo plastików). Wszystko rozmiesczone pod ręką, ale trzeba sie przyzwyczaić do hamulca postojowego i do otwierania maski :D Francuzi zawsze robią wszystko inaczej :D Niektórym może przeszkadzać troszkę za duża kierownica..ale ja w życiu nie zmienie tego jednoramiennego cuda :)
~PABLITO OŁAWA
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
musze przyznac ze ergonomia jest całkiem niezła. jedynie włączniki od wycieraczki tylnej i od świateł awaryjnych są kiepsko ulokowane. to jest porazka. trzeba grzebac za kierownica aby cos wcisnac!! podoba mi sie decha rozdzielcza z rocznika 94, Wszystko jest pod reką. przełączniki sa wieksze i wogóle...ehhh. Noo ale moze byc!! wkoncu to moje auto!!! ;) i tak mi sie podoba
~esox53@wp.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Ten samochód naprawdę mi pasuje, mam w nim to co potrzebuję do jazdy, nie ma nadmiaru przycisków, choć są modele bardziej \"wypasione\" i tam już jest wszystkiego nadmiar. Kontrolki pokazują to co trzeba, jeśli sygnalizują jakiś brak czy usterkę to da się jeszcze jechać, nie ma żadnych blokad.
~młody
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
do radia trzeba się lekko pochylić ale jak ktos ma sterowanie z kiery to sie nie przejmuje - reszta czytelna - co do tych przycisków od wycieraczki id to jest regulacja kierownicy jak sie ustawi kiere tak jak powinno to niezasłania przycisków
~ammy1@ onet.eu
Kombi 2.0 i 122KM 90kW
To naprawdę cudowne autko, co prawda w mieście nie są wykorzystywane w pełni wszystkie jego atuty, ale poza miastem jazda jest niezwykle przyjemna.Tymbardziej cieszy mnie fakt że mieszkam za miastem.
~gszuba@poczta.onet.pl
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Wszystko co potrzebne jest w zasiegu reki. Elektryczne fotele to nie tylko bajer, ael i bezpieczenstwo. Nawiewy z tylu bardzo sie przydaja. Podwojna tylna szyba - nie wietrzysz niepotrzebnie auta.
~xyz
Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Wszystko w miarę pod ręką, do radia jedynie trzeba się wychylić, ale jest sterowanie w kierownicy, więc dobrze jest ;) Multum schowków(nawet w podlokietnikach w drzwiach).