Lista ocen Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 (92) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Biker
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Linka zmiany biegów trochę zardzewiała i wymieniłem na nową niestety nigdzie nie mogłem jej dostać więc kupiłem w serwisie cały komplet za ponad 700zł, bo pojedynczo nie sprzedają. Dźwignia zmiany biegów chodzi bardzo dobrze i jest w konsoli co jest naprawdę plusem , bo zawsze można coś rzucić między siedzenia.
~Kris
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Chodzi trochę ciężko, być może z powodu konstrukcji związanej z wyższym położeniem dźwigni zmiany biegów. Masakra po tym jak przestawiłem się jazdy leciwym ZX-em - tam dźwignia zmiany biegów chodzi jakby nie była do niczego podłączona. W XP jednak bez problemów z wybieraniem biegów, więc ocena - 4.
~Olaf Makiewicz olaf@makpol.com.pl
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia bardzo nie precyzyjna, bardzo "twarda" i głośna praca. Zasięgnąłem informacji w ASO Citroena i dowiedziałem się, że układ dźwigni zmiany biegów posiada wiele plastikowych małych przegubów i łączy, które już nawet po 70.000 km potrafią się na tyle wyrobić, że przysparzają kierowcy wiele przykrości.
~expedit54@gmail.com
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia biegów ogólnie przeciętna. Pierwszy bieg bardzo krótki.Czasem problemy z wrzuceniem wstecznego.No i oczywiście znany chyba ze wszystkich aut z grupy PSA problem z wodzikami w skrzyni.U mnie biegi działają ale w Audi A4 z 1996 roku wchodzą zdecydowanie mniej precyzyjnie.
~PStryk
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
dość prezyzyjne wchodzenie biegów, rzadko spotykana sytuacja by trzeba było poprawić wkładanie biegu wstecznego co w innych samochodach mnie irytowało. Umieszczenie dźwigni w konsoli daje niesamowity komfort także przy wajchowaniu w dużym mieście.
~scaffipl@onet.eu
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
skrzynia hmm no jest bo byc musi niemogłem znależć automata i musze sie mamachac ale plus za dobre zestrojenie dam rade
~buku85
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Niezła, zapewniająca dobrą elastyczność (chóc dwójka jest trochę za krótka). Precyzja wybierania nie pozostawia wiele do życzenia, a lewarek jest umieszczony w bardzo wygodnym miejscu.
~adwisz@wp.pl
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Twardo zmienia się biegi,ogólnie jeśli chodzi o pedały, wymagają użycia siły (wbrew pozorom na plus, bo noga nie męczy się przy dłuższej jeździe od trzymania na gazie)
~Mariusz
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia chodzi bez żadnych problemów, niektórzy piszą że haczy 3 bieg ale jak się precyzyjnie wbja nie ma problemu (to nie auto sportowe).
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
~Bartek
Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW
Precyzyjna, układ lewarka jednak wymagał zastosowania pewnego wyciszenia, co pozwoliło wyeliminować stukanie metalu o metal przy zmianie biegów.