Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

Adrian Ł., 11 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczył mnie wszystkim po trochu. POZYTYWNIE.
Układ elektryczny
Zawieszenie : Łączniki stabilizatorów
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów
Podsumowując, Citroen Xsara to samochód godny polecenia, ekonomiczny, mało awaryjny, dobry stosunek cena/jakość. Możliwe że nie jest to auto marzeń, ale nigdy pewnie nie miało takie być. Spełnia swoje zadanie w 100 procentach za co go cenię. Brak ognisk korozji. Zawieszenie komfortowe, przyjemne i ciepłe wnętrze. Ciągle może się podobać. Obłe kształty bez wątpienia przypadną kobietom do gustu.
Chciało by się powiedzieć, że wszystko ok. Jednak na postoju obroty delikatnie falują. Auto w trasie do 100 km/h bardzo ciche, stosunkowo dobre przyśpieszenie, elastyczność bez zastrzeżeń, dobrze się zbiera od najniźszych obrotów. Powyżej 100 km/h zaczyna się robić głośno.
Skrzynia biegów dosłownie \"przeciętna\". Nie do końca precyzyjna. Przy chęci szybszej zmiany biegów można usłyszeć zgrzytnięcie. Fanom pedału w podłogę nie polecam. Dość częsta potrzeba ponownego wysprzęglenia przy włączaniu wstecznego biegu. Co do spokojnej, stonowanej jazdy ok.
Co do mojej skromnej oceny na temat układu jezdnego to muszę zaznaczyć, iż Xsara ma to coś co mi się podoba. Dobre wspomaganie, ale nie przesadzone przez co dobrze samochód czuć w zakrętach. Pozwala to na przyjemna jazdę po miejskich lub krętych drogach.
Samochód ma bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Dobrze przeszklone, a do tego wszystko zrobione ze smakiem.
w zasadzie wszystko na swoim miejscu. Intuicyjnie rozmieszczenie wszystkich podzespołów. No może poza elektrycznym otwieraniem szyb. W xsarze na środku deski rozdzielczej. Jak dla mnie kwestia przyzwyczajenia. Dużo schowków, nie zdarzyło mi się jeszcze, abym nie miał gdzie wrzucić podręcznych rzeczy.
Wentylacja ok, ale pod dwoma warunkami: 1. Sprawna, nabita klimatyzacja 2. Coroczne Wymieniony filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) W przeciwnym wypadku parowanie auta jest nieuniknione, i na nic zdadzą się tu nasze nerwy. Nagrzewa się dość szybko.
Z przodu miejsca pod dostatkiem, każdy znajdzie odpowiednią dla siebie pozycje. Z tyłu to już bywa różnie. Zależy głównie od tego kto siedzi z przodu. :) Auto nie duże to i wiadomo że miejsca się więcej nie wyczaruje.
Jestem miło zaskoczony. Samochód nie drogi a komfortu daje odpowiednio dużo. Cichy, przez to, że jest bardzo dobrze wygłuszony. Nic nie piszczy, nie zgrzyta. Do 100 km/h sama słodycz. Przy szybkiej jeździe i powyżej 100 km/h męczący.
Ekonomiczność, to bez wątpienia punkt programu w moim przypadku. Moja Xsara jest wybitnie oszczędna. Może dlatego że wsadziłem w nią sekwencję STAG 300 PLUS. Na benzynie: (miasto: 8, trasa: 6) Na LPG: (miasto:8 trasa:7) Dodam, że nie czuć straty mocy. Te wyniki osiągalne przy normalnej jeździe, w trasie do 120 km/h. Przy 170 km/h i cały załadowany spalił niecałe 10 litów/100km Co do części dla mnie ok, tanie zamienniki, łatwo dostępne. Poza tym auto mało awaryjne. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie: jak dbasz tak masz.
Nie mam wątpliwości, że te proporcje są zachowane. Francuzy z racji tego, że są mniej popularne jak choćby BMW, AUDI czy VW, są w zdecydowanie lepszej kondycji. Słabiej eksploatowane są wyborem racjonalnym. Są po prostu mniej dojechane. Posiadają najczęściej dojrzałych emocjonalnie właścicieli którzy o nie dbają i nie piłują na każdym biegu. To cała prawda o tym samochodzie.
Zdarzają się sporadycznie. i to głównie pierdoły, które nie zmęczą naszego portfela, a wręcz pozwolą nam samemu zająć się naszym samochodzikiem :)
Nie mam zastrzeżeń. Xsara o którą się dba odwdzięcza się tym samym. Nidy mnie nie zawiodła. Nigdy nie stanęła mi w trasie. POLECAM.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,8