Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

andek_strauss, 4 lata temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Stosunek dynamiki do spalania naprawdę dobry.
Silnik : Pompa paliwa
Zawieszenie : Tylna belka - naprawa za 1/4 wartości auta
Bardzo przyzwoity samochód, gdyby nie średnia estetyka zderzaków (pęknięcia i obtarcia) oraz co ważniejsze zbliżające się koszty serwisowe związane z przebiegiem i zużyciem, zapewne używałbym jej dłużej. Spalanie rozsądne przy niezłych osiągach, komfort jazdy przyzwoity, zrobiliśmy nim w 4 osoby trasę ponad 1700km i było ok.
Naprawdę dobry silnik, bardzo elastyczny, ładnie ciągnie od dołu, w mieście się sprawdza, poza tym 150 km/h na autostradzie to żaden problem. Spalanie przeciętnie poniżej 7 litrów. Oczywiście trochę terkocze, ale generalnie bardzo pozytywnie. Minus za cieknącą pompę paliwa, ale to też kwestia przebiegu jak sądzę.
Bez problemów działała, nie przypominam sobie jakichś istotnych niedogodności.
Twardszy od Megane, ale wystarczająco wygodny, prowadzi się nieźle, jak normalny kompakt.
Ładna buda, zgrabny tył, bez większych problemów blacharskich.
Prawidłowo w każdą stronę, tylna szyba może nieco wąska.
Całkiem ok, może poza citroenowskim klaksonem w manetce
Bez zastrzeżeń, wszystko działało prawidłowo, i chłodzenie i grzanie.
Spokojnie można wozić pasażerów z tyłu, przynajmniej 2 osoby, z przodu pełen komfort.
Przeciętnie dobrze. Nawet przy wyższych prędkościach było ok.
Miałem krótko i kupione z przebiegiem 213 tys km za 1500 euro. Zrobilem nią ok 25 tys km,
Ciężko ocenić, kupiłem używkę i krótko jeździłem, kosztowała mnie z naprawami i wymianami eksploatacyjnymi ponad 2000 euro, odzyskałem 1500 przy sprzedaży. Przy mniejszym przebiegu byłoby pewnie taniej. Nie kupiłbym ponownie, chyba, że naprawdę zadbany i ze zrobionymi naprawami (belka tylna, pompa paliwa etc.)
Zepsuła się manetka kierunkowskazów, wymieniona tanio, bo udało się dostać na szrocie... Coś tam jeszcze było z zamkiem, ale nie pamiętam szczegółów.
Na początku musiałem zrobić zawieszenie z tyłu (400 euro), potem wymiana świec żarowych za darmo, bo zapasowe były w aucie. Później zaczęła przeciekać pompa paliwa (nowa 600 euro, regeneracja ponad 300 euro), do tego zbliżał się już nieubłaganie rozrząd (termin był przekroczony), a ponieważ to plus pompa wyszłoby ponad 700 euro, postanowiłem sprzedać auto...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,8