Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Kombi

mik, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xsara I Kombi 1.6 i 88KM 65kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Da się przeżyć. Ale w/g mnie nie nadaje się do zbyt długich tras, a hasło "Citroen - polubisz każdą drogę" powinno zostać uzupełnione: "pod warunkiem że przygotujesz na to sporo kasy"
Bez problemu pali na największych mrozach, oszczędny, solidny. Po 100000 trochę żłopie oleju (litr co 8000 trzeba wlać). Czasami durnieje silnik krokowy regulujący dopływ powietrza i wtedy Xsara "sama" sobie gazu dodaje i losowo dobiera obroty
W moim przypadku po prostu rozpadła się przy 130.000. Wcześniej padło sprzęgło. "Nowa" skrzynka ze szrotu kosztowała mnie 1200 - bo cena oryginału powalająca : ponad 10.000 PLN!
Delikatny jak na nasze drogi. Sporo jeżdżę po drogach 3-cyfrowych... W zasadzie elementy zawieszenia (głównie drążki stabilizatora) do wymiany co roku po zimie. Tylna zawieszenie wyraźnie "przysiadło" - mimo że nie wożę cieżkich rzeczy (wersja Break)
Trochę kiepskie do tyłu (Break)
Pomysł z guzikami do elektrycznych szyb na centralnym kokpicie - chory. Reszta obleci.
W zimie trochę długo trzeba czekać aż ogrzewanie zacznie efektywnie działać. Po za tym pasażerownie narzekają na niedogrzane nogi. Klimy nie mam.
Przód Ok, jednak przy wyższym kierowcy z tyłu trochę ciasnawo...
Ogólnie nie złe, ale z czasem ujawniają się dość nieprzyjemne dźwięki z coraz bardziej obluzowanych elementów tapicerki, rolety z bagażnika itp.
Tu rewelacja. Mam LPG sekwencyjne - na 40litrach gazu conajmniej 500km (w trybie "mieszanym"). W trasie udało mi się zrobić raz prawie 600. Po zalaniu obu zbiorników zasięg 1200 km jak nic. Podaję LPG, bo benzyny już nie pamiętam :-) Co do kosztów przeglądów i napraw - przyzwoita średnia jak dla innych aut - pod warunkiem niekorzystania z serwisu Citroena. Tam ceny są chore a jakość napraw beznadziejna.
Za te pieniądze chyba się opłaca
Dość cienko. Kable mają zbyt twardą izolację i łamią się w miejscach zginania. Stąd ciągle nie działa jakaś elektryczna szyba, centralny zamek itp. Ostatnio permanentnie pada rolka napinacza paska wspomagania. 1/2 żarówek w desce rodzielczej wysiadła - a żeby wymienić to pół samochodu trzeba rozebrać.
Mój egzemplarz niezbyt szczęśliwy: wymiana skrzyni biegów i sprzęgła. Najgorsze to, że te usterki pojawiły się "nagle" - prawie bez "symptomów poprzedzających"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 88KM 65kW [l/100km]

9,8