Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Kombi

alek, 15 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Kombi 1.9 D 68KM 50kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : ma 9 lat i wyglada jak świeżo lakierowany. Spod spodu ok. Równa praca silnika. I ile miejsca wewnątrz. Mam 5-os rodzinę. Wreszcie nei muszę mysleć co i gdzie upchac na wyjazd. Chciałem auto przestronne. Z solidnym, ekonomicznym silnikiem, odpornym na rdze. Jeźdże wolno i ostroznie. Raczej wytracam prędkosc niż przyspieszam. I nareszcie chce się wsiaść do auta i gdzieś pojechać. Ale to auto rodzinne, a nie do pracy, czy pracy w firmie kurierskiej lub remontowej. Póki co tylna belka ok, silnik tez a ja naprawdę zachwycony, co widać po komentarzach. Pewnei z czasem mi przejdzie, jednak przesiadki z golfa III wogóle nei żałuję. Żałuję tylko, że nie miałem dodatkowych 2-3 tyś i nei kupiłem full opcji z klimą. Pomyslcie nad tym.
doskonale to było by przy audi w dieslu, czy japończykach. A to wszak auto na "f". Jednak spokojnie. Czy wiecie, że Francja jest jednym z europejskich liderów jeżeli chodzi o wdrażanie nowoczesnych technologii? Zatem nei narzekajmy, bo za 10tyś -ten rocznik, ten model- w niemieckich autach niewiele znajdziemy.
warkocze jak to diesel. chciałem to mam. elastyczność, hm... -rusza bez dodawania gazu. Jeszcze nie zgasł żonie! Coś wspaniałego! Wyprzedzanie? -tu się trzeba nakombinować. Chcecie poszaleć to kupcie sobie honde. Ten przyspiesza, ale po kilku sekundach. Mułowato. Wyprzedzanie "zza zderzaka" nie wchodzi w gre. Za to ma inne zalety-patrz zuzycie paliwa.
wrzucanie "trójki" to loteria. Raz wejdzie gładko, to znów za drugim razem. Ale ogólnie ok
na pierwszych kilometrach nieźle mnie przestarszył gdy zakołysał silnie w koleinach. Teraz wiem czego sie spodziewać więc jeżdżę ostrożnie. Do golfa z 94r to mu daleko a stabilnosci. Za to jak gładko bierze zakręty. Niesamowite przy tej bryle.
lepiej może być tylko w minivanach. Cofać trzeba sie nauczyć. Denerwują mnie ograniczenia w ustawieniach prawego lusterka. Widzę głównie tył i za cholere nei mogę odchylic go bardziej. żona niższa, siedzi bliżej kierwonicy więc nie narzeka.
nie mam się do czego przyczepic. Trzeba się nauczyć układu przełączników. Później już idzie.
nie mam klimy. Porazka w naszym klimacie. w zimie jeszcze nei jeździłem zatem tylko "3"
dużo. nie ma co narzekać. dachu nei dotykam nawet siadajac z tyłu. Mam 180 cm wzrostu. Ale siedząc z przodu i tak nei siegam do regulacji prawego lusterka.
w miarę dobrze, bo w autach którymi jeżdziłem poprzednio bywało różnie. Jednak wyje powyżej 110km/h. Powyżej 120 jazda przestaje byc przyjemnoscia, a powinna sie nią dopiero stawać! Jednak nie w tym aucie. Być może w xsarze hatchback jest inaczej. i na pewno nie z silnikim 1.9D.
niesamowite. Musiałem kupić silnik o pojemnosci prawie 2 litrów, by w trasie zejść do 5l/100km. Przy spokojnej jeździe i nie siedzeniu na zderzakach poprzednikom schodzimy spokojnie poniżej piątki. (O mutantach typu Tico, czy Matizach nie wspominam). W mieście jeszcze nei sprawdzałem. Ale przy osiagach golfa III 1.4 z 94r na poziomie 9-10l to ten musi zejść ponizej 7!
jak wspomniałem. To auto 10 000pln. Do wyboru starsze japończyki, lub volkswageny. Rdzy w golfie miałem potąd!. Spalania rzędu 12l w zimie też. Brakuje mi już teraz solidnosci wykonania wnetrza ale coś za coś.
nie wiem. Zbyt krótko jeżdżę (niecałe dwa tyg). Ale to c ozauwazyłem: -niedbałe szycie tapicerki, wychodzi wykłądzina spod uszczelek, tu puszcza nitka, tam puszcza. Generalnie wykończenie delikatne. To nie jest wnętrze na lata. A szkoda. bo blacha podówjny ocynk, solidny silnik.
tylko "3" bowiem wszystko przede mna. Zatem wiem że czeka mnie stałe kontrolowanei stanu tylnej belki, poziomu płynu chłodniczego, czy delikatne obchodzenie się z klamkami :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

6,2