Lista ocen Citroen Xsara II Kombi (43) - Silnik

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stefanwwa
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Jestem naprawdę zadowolony z tej jednostki silnikowej, w 4 dorosłe osoby i bagaże jest czasami ciężko, ale tego typu wyjazdy nie należą do codzienności... silnik jest stosunkowo cichy, i żeby nie zapeszać jak dotąd niezawodny, może moja ocena jest zbyt wygórowana ale dla kogoś kto nosi się z zamiarem kupna szczerze polecam. Atuty, brak filtra cząstek stałych, brak koła dwu masowego, tanie naprawdę tanie części...co do elastyczności jeszcze...
~Igor
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
W moim egzemplarzu silnik jest praktycznie bezawaryjny, czego by sie mu nie zrobilo i jakby sie go nie piłowało to on to przezyje. Niestety ponizej 2tys obrotow silnik strasznie muli, nie ma sily jechac. Jezeli jednak wkreci sie powyzej 3tys to idzie jak wsciekly. Kolejnym mankamentem jest pedal gazu, wydaje mi sie ze za kazdym razem jak do niego wsiadam to inaczej auto reaguje na dodanie gazu. Ogolnie silnik przyzwoity i jezdzacy, czasami...
~Ar
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Samochodem zrobiłem już 190 tys.km w w 7,5 lat. Silnik w zasadzie bezawaryjny. Wymieniałem uszczelkę na klawiatutrze, a poza tym tylko eksploatacja bieżąca. Mógłby być bardziej elastyczny.Poza tym słabe przyspieszenie, ale na to nie zwracam uwagi. Przy przebiegu 260 tys.km w zakładzie zajmującym się autami francuskimi gość odpalając moje auto zapytał się czy to \"benzyna\", bo tak cicho chodzi.
~piotrvz800@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 D 71KM 52kW
Silnik 1,9D jest poprawny, pracuje jak każdy zwykły diesel, trochę jednak nie radzi sobie z masą kombi. Przyspieszenie nie jest porywające, podczas wyprzedzania elastyczność też nie jest naszym sprzymierzeńcem. Odwdzięcza się za to niskim spalaniem i bezawaryjnością wynikającą z prostej konstrukcji. Polecam osobom które ponad osiągi cenią bezawaryjność i ekonomię eksploatacji.
~xsara
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
bdb osiągi. super silnik na miasto, jak i trasę. Dobre przyspieszenie, przyjemne brzmienie (do pewnej granicy obrotów - potem zdecydowanie za głośny). Bardzo żywotny,nie pali oleju,tłucze kilometry od wymiany do wymiany. Bardzo ekonomiczny w każdych warunkach. Z bagażnikiem rowerowym na dachu (pustym), 2 osoby + bagaże 200km/h na autostradzie.
~Tom
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silniczek ma moc, z tym że dopiero od około 4000 obr/min, ale jedzie jak szalony. Przy tym wszystkim jest oszczędny i mało pali. Jest prosty w budowie i łatwo przy nim coś zrobić. Ma pewną wade, od momentu jak go kupiłem lekko falowały obroty i tak ma do tej pory, ale to nie wpływa na jazdę.
~Harry z Tybetu
Kombi 2.0 HDi 110KM 81kW
silnik jest bardzo cichy w porównaniu z VW. nie dolewam oleju bo nie trzeba między wymianami. niesamowicie cichy już przy 120 i VW z tamtych lat nie ma szans, do 180 naprawdę cichy silniczek a turbine słychać tylko przy mocniejszym wciskaniu gazu.
~john90@o2.pl
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Po prostu bajka. Cicho w srodku ,baaardzo elastyczny i co najwazniejsze - ma duze przyspieszenie jezeli chodzi o wyprzedzanie. Przy jezdzie powyzej 100km na godzine przy wyprzedzaniu nie trzeba redukowac biegu - na 5tce spokojnie daje sobie rade.
~mariusz_br
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Silnik odpala bez problemu, trochę kopci jak mu się wciśnie. Jest bardzo eleastyczny od samego dołu. Ma też swoje przypadłości jak np. felerne koło pasowe na wale.
~Mateusz
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik był elastyczny do czasu strzału w kolektor dolotowy (LPG), pękły ścianki grodziowe i auto straciło całą dynamikę... Co za idiota wymyślił plastikowy kolektor dolotowy...
Citroen Xsara II Kombi