Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

Maybach, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Citroen Xsara II Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto jest piękne i nowoczesne. Z wyglądu przypomina większego brata C5 :)
Silnik : Kontrolka silnika - niedługo jadę na komputer.
Oceniam to auto dobrze z uwagi na nie drogą eksploatację, ale dla mnie jest za małe i mało komfortowe. Auto nie nadaje się na dłuższe wyjazdy, zwłaszcza, jeżeli ktoś siedzi na tylnych siedzeniach. Ma pewne braki w wyposażeniu, ale to nie ta klasa, żeby oczekiwać więcej. Teraz już wiem, że auto klasy kompakt nie jest dla rodziny i chyba drugi raz nie kupił bym Xsary.
Na samym dole trochę zamulony, ale jak go się wyżej kręci to jest ok.
Skrzynia, jak to w Citroenie. Nie mam się do czego przyczepić.
Trochę twarde i głośne. Bardzo mi się źle nią jeździ po przesiadce z Xantii.
Fajnie! W Xantii słupki zasłaniały widoczność w każdą stronę, a tu nie i jeszcze te tylne okienka w bagażniku. Tył jest pionowo więc z cofaniem jest ok.
Przełączniki do otwierania okien na desce rozdzielczej to fatalny pomysł! Schowków jest wystarczająco, ale stojaków na napoje można tylko pozazdrościć właścicielom droższych aut, nie licząc tych w schowku przed pasażerem z których wszystko wypada.
Klima automatyczna chłodzi i grzeje. Z wyłączoną klimatyzacją słabo odparowuje szyby, w Xantii nie miałem klimy i odparowywały szybciej, niż tu (z wyłączoną klimą).
Bardzo mało miejsca w całym samochodzie. Dłuższe wyjazdy to udręka dla podróżujących z przodu i z tyłu (tam jest najgorzej). Na szczęście bagażnik jest bardzo duży.
Wyciszenie wnętrza jest słabe, powyżej 140km/h jest głośno. powyżej 160km/h ciężko się nawet słucha muzyki, rozmowa bez wrzasków nie wchodzi w grę.
Auto jest chyba stworzone do oszczędzania. Bardzo mało spala. W trasie z klimą ok. 6.5l/100km, w mieście z klimą ok. 8l/100km, a ja nie oszczędzam. Ceny napraw są zjadliwe.
Jako używane, auto jest ciekawą propozycją. Dość młode roczniki można kupić za nieduże pieniądze.
Dosłownie tylko drobiazgi :)
Narazie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]