Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

grabcio@hotmail.com, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Citroen Xsara II Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Samochód klasy niższej. Mercedesa z niego nie zrobisz. Jeżdzę Xarą bo nie mam pieniędzy na nic lepszego. Nie ma za bardzo co narzekać z drugiej strony. W sumie jestem zadowolony. Samochód bardzo dużo traci na wartości po pierwszym roku.
Silnik cichy, nieźle się zbiera jak na 1.6, mało pali. Klima zabiera trochę mocy i to się czuje. Szczególnie w mieście.
jak w każdym "francuzie" są czasem kłopoty z dwójką.
"Polubisz każdą drogę".
w Xarze siedzi się dośc nisko, dlatego trzeba "czuć" jego długość żeby się nie obijać. W kombi przydają sięczujnik cofania.
Przemyslane przełączniki, wygodne fotele. Nawet mała baba (moja żona) może nim powozić.
Sam wentyalator jest do bani. Nie jest w stanie osuszyć szyb w czasie deszczu. Klima rozwiazuje problem całkowicie. Pokrętła ustawione "nienowocześnie" - obieg wewnętrzny i 4 jego prędkości na tym samym pokrętle co obieg zewnętrzny. Jak jedziesz za ciężarówką i chcesz odciąć dopływ śmierdzącego powietrza to kręcisz tym pokrętłem w kólko. W lepszych wersjach (z klimą elektroniczną), obieg wewnętrzny jest rozwiązany za pomocą jednego przycisku.
Mówi się, że Xara ma sporo miejsca, ale mam mieszane uczucia. Co prawda mieścimy się wszyscy (nawet 5 osób przejechało kiedyś 1200km), ale bez rewelacji.
Jechałem 160 km/h i jedzie sie fajnie. Silnik daje o sobie znać dość przyjemnym pomrukiem. Nie słychać świstów-gwizdów.
w mieście 8.5-9.5 l/100 km, poza miastem 5.3-6.4 l/100km, cena przeglądu wysoka 700 PLN.
W lecie Citroen organizuje promocje. Jeśli się na taką trafi (jak ja) to można sporo poniżej ceny katalogowej zakupić całkiem przyzwoity samochód.
trzeszczą elementy tapicerki, od ręcznego cięgno puściło, telepała się kanapa, poluzowała się klapa od bagażnika zdarła farbę. I takie tam. Ogólnie spoko, ale do serwisu z każdą pierdółą trzeba jeździć.
Jeżdżę ponad rok nic się nie działo.
Citroen Xsara II Kombi