Lista ocen Citroen Xsara II (87)

~Paweł
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Auto kupiłem można powiedzieć przez przypadek. Citroena omijałem zawsze "szerokim łukiem". Do zakupu zachęciła mnie dobra cena oraz bardzo dobry stan techniczny tego konkretnego egzemplarza. Potrzebowałem troszkę większego samochodu (poprzednio Corsa C )zaryzykowałem i jak na razie nie żałuję, ba jestem naprawdę zadowolony.
~Maniek maniekmon@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Auto godne polecenia ze względu na na bardzo niska cenę używanych egzemplarzy, komfort, malą usterkowość i niskie spalanie
~Jeż (lujezyn@poczta.onet.pl)
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jeżdżę moją Xsarą równo rok. Generalnie, gdybym miał dziś kupować samochód klasy niższej średniej ponownie kupiłbym Xsarę. Wcześniej wahałem się, czy nie kupić Fucusa, ale musiałbym zdecydować się na hatchbacka lub sedana. A Xsara ma zalety obu:duży bagażnik i świetny do niego dostęp. Z kolei Astra II była droższa a Octavia nie miała dobrych i tanich silników. Wnętrze trochę trąci myszką, ale jest przyjemne. Zewnętrzne kształty przyjemne.
~Pawel N
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Dla mnie najważniejszą cechą samochodów jest ekonomiczność jazdy i bezawaryjność. Auto kupione w salonie PL, bez wypadku, oryginalny przebieg, naprawy w ASO. Zacznę od tego, że np. musiałem zrobić regenerację belki, przy przebiegu 170 tyś. bo już wstyd było patrzyć na to, ale nie mogę uznać tego za wadę, miałem Vectrę II i tam też musiałem zmienić całe zawieszenie przy przebiegu 230 tyś. i kosztowało mnie to dużo więcej, za regenrację belki z...
3,4
~Jacek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Moje pierwsze salonowe auto. Przez 5 lat i 168 tys km zawsze mnie dowoził gdzie chciałem. Usterki drobiazgów upierdliwe, ale do przełknięcia. Dobry komfort jazdy i prowadzenie.
~Greg
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Samochód jest ze mną ponad 7 lat, a w rodzinie od samego początku. Kupiony w Polskim salonie i nie było z nim żadnych problemów po za tymi które sam sobie spowodowałem. Drobna kolizja i wymiana drzwi do dziś objawia się kapryśnym działaniem elektrycznego otwierania szyb (styk kabli w drzwiach) oraz lekkim piszczeniem wentylatora przy drzwiach. Moja cytryna nigdy mnie zawiodła. Przy takim przebiegu i głównie w mieście wiadomo, rozrusznik,...
3,6
~Bartek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jeśli ktoś da radę jeździć autem, które do niego \'mówi\' i nie ma wysokiego testosteronu (pierwszy na światłach, wyprzedzanie na trzeciego), a szuka w miarę komfortowego i bezpiecznego auta dla 3 osobowej rodziny to spokojnie polecam.
2,5
~Mateusz
Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW
Podsumowując żałuję że kupiłem Citroena - a zarzekałem się że nigdy nie kupie francuza - i kupiłem. Auto częściej się psuje i stoi niż jeździ. Wcześniej miałem 20 letnią Hondę, z przebiegiem dużo ponad 300tyś km i nigdy mnie nie zawiodła jak citroen. Nigdy wiecej już nie kupie Citroena, choćby nie wiem co!
3,6
~Mika
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Silnik przy tak sporym kilometrarzu nie wyje. Olej nie wycieka, nie jest również brany. Fakt dbam o przegląd - jeżżdzę na 5WD40 Catrol - a filtry co wymianę oleju. (Silnik)
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II
6,1
7,9
~Winik
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Jesli posiadamy/zakupimy zadbany egzemplarz nie powinno byc zadnych problemow z cytryna mimo opinii jakie o niej kraza.Moje auto posiada full opcje oprocz skory takze nie narzekam.Spalanie male czesci w miare tanie tylko mechanik musi sie znac i Xsara zadowoli posiadacza bezawaryjna komfortowa jazda:)