Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (70) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~właściciel zx´a 1400 avantage
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
tu jest lepiej - zawieszenie i silnik jak narazie sprawują się dobrze - na początku był problem z paskiem rozrządu (ale to normalka - auto z Niemiec - 95000 km) i uszczelnieniem silnika - teraz już wszystko jest ok
~Jacek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
nic się nie dziejeje ta opinia o citroenie w moim przypadku ma się nijak do rzeczywistaści zadnych awari ale ten przebieg niecałe 160000 jest autentyczny w odruznieniu od tych z ogłoszeń
~Marcin
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Musialem wymienic serwo od hamlucy bo dmuchalo mi na swiece i 3tloki chodzily, bo dziurka byla w rurce od serwa, przegub trzeba bylo wymienic. plyn hamulcowy mi wylecial bo rurka sie urwala w tylnym kole
~janko01@o2.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nie mialem powaznych usterek. Ktore nie pozwolily by mi na jazde. Jak mi pekla manzeta na przegubie to przejechalem jeszcze 1000 km zanim wymienilem, przegub byl nienaruszony, choc pracowal ciagle bez smaru.
~Pedrosnicus
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Słucham auta raczej robię wszystko na czas jak coś wyjdzie zresztą nie miałem dotychczas poważniejszych awarii no oprócz standardu francuzów - tylnej belki skrętnej.
~alf
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Uszczelka głowicy silnika do naprawy we własnym zakresie, nie trzeba dorabiac mechanika jak ktoś potrafi, klocki hamulcowe w normie, utrudniona wymiana sczęk i bębnów hamulcowych tył.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Najpoważniejszą i najkosztowniejszą usterką jest zużycie tylnego zawieszenia. Jednak regenrecja belki w sprawdzonym serwisie powinna starczyć na bardzo długo.
~Marcin (Klub Cytrynki)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na razie, moja cytrynka nie odmówiła mi jakoś kompletnie. Można powiedzieć, że bywa z nią jak z kobietą czasem ma swój humor, lecz zawsze da się ją przekonać do współpracy.
~Kazimierz Armatys
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Padł silnik gdyż w bloku zrobila sie dziura i plyn dostawał sie do oleju(poprzedni właściciel zalal uklad chłodzenia wodą i blik skorodowal) , wymiana lewej połosi, przegub strzelal
~herbu herbu@interia.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Nigdy nie zatrzymał się w trasie, zawsze zapala - to dla mnie najważniejsze. Poważnych usterek nie było (nie licząc wymiany półosi - ale o tym pisałem wcześniej)
Citroen ZX Hatchback