Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 (91) - Silnik

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zdecydowanie jeden z najlepszych punktów tego auta, bardzo elastyczny, kulturalnie pracujący, bezawaryjny, prościutki konstrukcyjnie. Do 80-tki dorównuje w ruchu nowym autom, powyżej jest już nieco gorzej, choć do 140 bezproblemowo i dzielnie się wspina. Poza tym mało pali - choć zimą zdecydowanie więcej.
~pozytywny
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik nie rozpieszczał zarówno elastycznością jak i kulturą pracy. Do 3000obr/min było znośnie, powyżej robiło się nieprzyjemnie głośno. Jest dosyć mulasty, ale jak się go na 2-ce przeciągnie do końca to jakoś idzie. Do 100km/h podróżuje się komfortowo. Nie pobierał ani grama oleju.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik \"tylko\" 1.4 ale do jazdy po mieście przyspieszenie super tak do ok 100 km/h idzie jak burza. Powyżej trochę już muli. Należy wspomnieć, że samochód opala \"od ręki\" czy zima czy mróz nigdy mnie nie zawiódł. Chodzi też bardzo cicho. Po włączeniu cichutko radia nie słychać czy chodzi.
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o przyspieszenie, elastyczność, prędkość max. to wszystko jest nadspodziewanie dobrze. Wspaniale współpracuje z LPG, równo pracuje, aż chce się nim jeździć. Bez problemów zapala, zawsze za 1 razem, nawet przy -32 stopniach. Do tego niskie spalanie.
~Adam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Stosunek mocy do masy auta w normie. Pozwala na swobodną jazdę. Król autostrad to nie jest, ale to 120km/h da się przekulać. Silnik przeżył wymianę uszczelki pod głowicą i sprawuje się dobrze. Trochę zaworki pukają ale w 16-latku tak bywa :-)
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zacznę od tego co wymagać od 1,4 lecz mimo to jest w miarę zrywny a co najważniejsze oszczędny . Ale nie mogę się przyzwyczaić do jego dziwnej pracy takiej topornej .Jak narazie mnie nie zawiódł mimo robienia ładnych kilometrów.
~Dominik Żmijewski
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ogólnie cichy... Pracuje ładnie i równo. Do tego dość elastyczny (można włączyć spokojnie czwarty bieg przy 45 km/h, i piąty przy 65 km/h) Ładnie się zbiera spod świateł, wyprzedzić też nie jest zbyt trudno.
~Jarek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na ten silnik kultura pracy jest w porządku. Równa praca, zapalanie na dotknięcie, bez usterek tylko eksploatacyjne. Wiadomo świece, kable, olej itp. Na 2 biegu ciągnie nawet do 100 km/h. Przynajmniej mój egzemplarz. :-)
~Michał R.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
trochę za mało KM jak na tą masę pojazdu, zupełnie ślamazarny przy pełnym obciążeniu, generalnie jednak dość dynamiczny, chociaż mógłby lepiej przyspieszać od 80-120 km/h (stres przy wyprzedzaniu), sam silnik nie do zdarcia
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
8,9
~Grzegorz Chełmno n/Wisłą
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jak na razie brak jakiś wad,nie mogę narzekać.średnio robię nim około 1100 km miesięcznie i nie zawiódł mnie.oleju prawi nic nie bierze i nie ma jakiś wycieków.prócz przyśpieszenia to silnik ma naprawdę dobry
Citroen ZX Hatchback