Lista ocen Citroen ZX Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW 1992-1997 (17) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PN1500
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Na tamte czasy prawie doskonale. Tyle, że przy 25 tys. poszedł łącznik stabilizatora. ASO tylko go reanimowało i zaraz po gwarancji trzeba było wymienić. Zawieszenie bardzo wygodne. Świetnie trzymał się w zakrętach. Ale uwaga, przy zacieśniającym się zakręcie, dużej prędkości i przyhamowaniu dwa razy zarzuciło mi tyłem. Raz na tyle mocno, że ZX-a obróciło o 180 st. Natomiast wejście w zakręt było dość ekstremalne. W Xsarze ten efekt też...
~przemak@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Bardzo miekkie zawieszenie a zarazem, dzieki skrętnej tylnej osi, trzyma sie drogi jak przyklejony! Ale trwałość niska. Nienajgorsze hamulce, coś koło 45m ze 100km/h (wszędzie tarcze, z przodu wentylowane, ABS)
~slaviper1@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Łatwo wyczuć auto co do możliwości pokonywania zakrętów (w przeciwieństwie do wersji reflex 1.4i-miękki strasznie, co jest wadą i zaletą). Łatwo się prowadzi; dla mnie wspaniała siła wspomagania.
~marekx129
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
mam do wymiany łozyska tylnej belki często rwą sie gumu na wahaczach ale ich koszt jes nie wielki no i łączniki stabilizatora. te pierwsz troszke za słabe jak na nasze dziurawe drogi
~macieck
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Do normalnej jazdy bardzo dobry. Jeżeli ktoś szuka sportowego samochodu to źle trafił
~siwy
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jedyne co mam do zarzucenia to za mala zwrotnosc. Poza tym super - w sumie to francuz.
~lotnik007@gazeta(wytnijto).pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Bardzo wygodny w porównaniu do np. VW Golfa czy Opla Kadeta.
~cytryna
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
słabe tylne zawieszenie( oś skrętna) nie jest przeznaczone na nasze drogi
~Falco76
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Super jazda, zwłaszcza na zakrętach, inni muszą zwalniać a ja nie :)
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
~wdubrawski@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
w miare dobry troche za mocno sie przechyla w ostrych zakrętach
Citroen ZX Hatchback