Lista ocen Citroen ZX Kombi (14) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rufig@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Padł wałek wyrównujący w pompie wtryskowej (zmieliły się kulki w łożysku, które pod ciśnieniem dostały się do wtrysków szczelnie je zatykając - efekt jeden z cylindrów pracował "na sucho" a zawór klepał o popychacz - koszt naprawy 500 zł + (wcześniej) 3 razy czyszczenie końcówek wtrsyków (w tym raz ich wymiana) - dodatkowy koszt 2 razy po 150 zł i raz 340zł. RAZEM 1140 zł. Po za tym przypadkiem brak (odpukać) jakichkolwiek awarii.
~Jerzy "Monti"
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Przez trzy lata eksploatacji miałem dwie poważne awarie: 1. Wymiana uszczelki pod głowicą, która dopadła mnie w Chorwacji. Skasowali mnie w autoryzowanym serwisie jak za zboże 1500 zł. 2. Wymiana pompy wodnej - kosztowało ok 600zł z przyległościami np. pasek rozrządu. Samochód o własnych siłach wrócił 50 km tym niemniej dolewałem po drodze wody.
~Michu
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jeden, jedyny raz, po ~250 tys. "skleił" pierścień uszczelniający na tłoku. Ale i tak jeszcze 200 km przejechał. Poza tym żadnych poważnych usterek. Nawet na wytłuczonym zawieszewniu czy podsuszonym silniku jedzie. Raz przez wodę 0,4 m przejechał i nawet nie poczuł.
~Woj
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Tylna belka do reg. po 5-6 latach lub ok 150 tys - przy reg. stosuję smarowniczki i później raz w roku przesmarowana jest wieczna. Często - co rok wym gum przy stabilizatorze - grosze.
~Zubi_
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Naprawa hamulców, paska rozrządu, końcówek stabilizatora, korekcja kąta pochylenia przednich kół, wymiana filtra powietrza - koszt 500zł ,,, nie jest wcale najdroższy w utrzymaniu....
~sebek_góra_ziom
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
spalona wentylacja tylko jeden poziom nadmuchu. skrzypiacy tylny amortyzator, da sie naprawic
~koyac
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
źle-uszczelka p/głowicą, wycieki, częste usterki zawieszenia
~JM
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
od nowości bez bardzo poważnych awarii (poza zablokowaniem stacyjki rok temu)
~morfeush@op.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
ogólnie dobrze ale mogłoby być lepiej
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Kombi
~Robo
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
jeżeli chodzi o duże usterki to odpukać niezawodny
Citroen ZX Kombi