Lista ocen Citroen ZX Kombi (23) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jerzy "Monti"
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Dobry niezawodny silnik, odpala bez problemu do minus 10 stopni przy niższych temperaturach mogą być niespodzianki bo wymaga dobrego akumulatora. Silnik nieco za słaby, nie jest to więc auto dla amatorów wyścigów na prostej rozbuja się góra do 160 km/h, przy wyprzedzaniu też trzeba uważać - w końcu to diesel.
~rufig@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Silnik super! 92 KM zapewniają bardzo dobre osiągi - choćby najmniejszych problemów z wyprzedzaniem. A elastyczność - po prostu bajka - 70km/h, piąty bieg, dodając gazu po chwili słychać przyjemny świst turbiny i już jest 100,110,120... Silnik bardzo wrażliwy na jakość paliwa.
~Woj
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
silnik z turbo - mała turbodziura mocny i elastyczny,lekkie pocenie się, nie bierze oleju, od zmiany do zmiany co 10 tys, ubywa na miarce do 5mm. Trochę głośny zimny i pow 120, zapala na dotyk. Tylko normalna obsługa
~Wojtek 42 l
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
przejechane 346 000 km i silnik nie bierze oleju. Poprzednio miałem BX z tym samym silnikiem i ptzejeździłem 600 000 km ale buda się rozpadła, silnik nadal był dobry.
~Zubi_
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Jak na silniczek 1.4 całkiem miłe przyspieszenie, prędkość maxymalna (ja osobiście jechałem 175km/h) zadowalająca. Przyspieszenie na trójeczce jest b. dobre....
~Laasi
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Jak to stary diselek, troszkę głośny ale mi to już nie przeszkadza. To nie jest auto sportowe a dla rodzinny i dobrze wypełnia swoją rolę.
~Michu
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
O dziwo nawet z wyjeżdżonym wałkiem rozrządu auto lekko wciska w fotel :) Silnik ogólnie żwawy i w miarę cichy choć max co przeżyje to 250 tys. Potem wymianka.
~radekkuba@wp.pl
Kombi 1.8 i 101KM 74kW
Bardzo eleastyczny, spalanie koło 10(niestety,ale to wkońcu 1,8). Fajnie sie wyprzedza szczegołnie przy większych prędkościach.
~pp
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
silnik oszczędny, trochę zbyt mało dynamiczny, kultura pracy na dobrym poziomie
~Lukasz radom
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
ale silnik w citroenie zx kombi o pojemnosci 1.4 jest troszeczke zamały.
Citroen ZX Kombi