Ocena kierowcy - Dacia Dokker Van

Grzegorz, 5 lat temu
Silnik 1.6 MPI 84KM 62kW
Rok produkcji 2015
Dacia Dokker Van 1.6 MPI 84KM 62kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Katuje to auto i zawieszenie padlo : wachacz prawy wymiana na gwarancji przy 80 tkm. Po fwarancji ten sam wachacz 145tys km. Przy 175tkm zmienilem wszystkie tuleje na polibusze plus cala zawiecha koncowki wahacze .drazki koszt 1200zł i po 4 miesiacach juz koncowki drazka poszly. Co orginal to orginal jednak.
Inne : Ciagle awarie instalacji landirenzo . Az wymienilem i jest ok Blacha slaba ale nim wyjdzie rdza na cale auto juz je zajezdze. Przepalaja sie zarowki . Zuzywa sie szyna drzwi bocznych .zerdzewiala w 1rok.pomimo smarowania
Dobra cena .calkiem fajny wyglad .prosta robocza zabawka.samochod sluzy mi do pracy dziennie robie ok 200 do 300 km po drogach zwirowych i asfalcie 50/50 .nie szanuje .daje po garach. Jezdze bez oszczedzania i omijania dziur.auto
Slaby silnik .1.6 malo elastyczny.niby starcza na normalna jazde ale przydalo by sie z 30km wiecej.ale dla mnie wystarcza
Czasem zgrzyta przy wrzucaniu biegui tak bylo od nowosci..po 120000 urwala sie linka zmiany biwgow ( na allegro caly lewarek od lodgy z chromowanym wykonczeniem za 85zl) plus prosta wymiana .sprzeglo pomimo katowania dalej orginał. BRAK 6 BIEGU NIESTETY.
Prowadzi sie dosc dobrze zawsze z 400kg zabudowy z wyposazeniem na pace .przy bocznnym wietrze myszkuje po drodze .ale to norma bo powierzchnia blachy bocznej stosunkowo duża .
Po roku rdza wokol wlewu paliwa. Na naroznikach blotnikow usuneli na gwarancji ale i tak wychodzi za pare lat bedzie tego mnustwo. Nie mam czasu na latanie i reklamowanie.Zle zabezpieczenie blotnikow. Trzeba od razu nowe chlapacze montowac.
Jak w blaszaku .ogolnie dobrze
Duzo schowkow .mogly by byc uchwyty na kubek wyzsze bo termos potrafi wypadac lub haczy o niego lewarek. Kierownica z przed liftu wytarla sie i przy tym przebiegu wyglada jakbym juz z 700tkm zrobil
Przydala by sie szyba podgrzewana z przodu ale fajnie jest.
Mam 175cm wzrostu jest ok .
Jako robocze auto nie przeszkadza. Ale pow 90km/h to już radio trzeba poglasniac
Nie oszczedzam auta ciagle w pośpiechu .spalanie ok 10l lpg .plus przeglady juz w nieautoryzowanym warsztacie .co 15 tys.km olej filtry .
Najtansza opcja na rynku w zakupie blaszaka tej wielkosci.
Wykladzina podlogi w kabinie jest do d..py powinna byc gumowana latwa do sprzatania a tak zbiera brud na zawsze.odpadaja drobne plastikowe uchwyty zbyt tanie tandetne.
Prawie 200tys km katowania po zlych drogach .i cale zlo to generalnie zla instalacja gazowa fabryczna .po 100tys km jak gwarancja sie skonczyla wywalilem ja i zalozylem brc od razu spokoj a tak co chwile cos nie dzialalo w gazie jak trzeba serwis udawal ze naprawia a ja tracilem dzien w pracy na siedzeniu i czekaniu na auto ktore po 200km znow padalo. Orginalne klocki 45tkm wytrzymaly potem co zamiennik juz ok 80tkm przy 198tkm 1wymiana szczęk.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 84KM 62kW [l/100km]

9,7