Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Łukasz S, 2 lata temu
Silnik 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2020
Dacia Duster II SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Autko fajne ja za taką cenę. Jednak drugi raz nie kupiłbym tego samochodu. Niby to suv, niby wysoko zawieszony itp. jednak tam gdzie innymi samochodami wjeżdżałem ( Seat Altea, Honda Civic, Seat Exeo) Duster okazuje się być zerem. Wszyscy którzy chcą kupić Dustera w wersji z napędem na jedną oś powinni dobrze sie zastanowić, wyjazd na narty problem, podjazd pod górkę problem, jazda po zwyklej ulicy pod górkę przy opadach śniegu TRAGEDIA. W TYM SAMOCHODZIE NIE WYŁĄCZYSZ ESP. Nie ma opcji nawet w serwisie by wyłączyć. Każda próba wjechania pod wzniesienie po opadach sniegu, wjazd po trawie po deszczu kończy się w połowie wzniesienia. To moje pierwsze auto w którym nie można wyłączyć ESP. Gdy kupowałem Dustera 2 nawet nie wpadłem na to by to sprawdzić ponieważ było to dla mnie oczywiste że jest opcja jazdy bez ESP. Jedynie wersje 4x4 mają opcje (klawisz) wyłączenia ESP
Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne. Zobaczymy co będzie przy większym przebiegu.
Skrzynia nie lubi szybkiej zmiany biegów, szczególnie uciążliwe podczas próby szybkiego ruszania na światłach.
Dacia po pierwszym malowaniu. Odpryski lakieru na łączeniu tylnego zderzaka z karoserią. Naprawa uznana zrobiona na gwarancji.
OK
Schowek pasażera w którym nic się nie mieści (długi i wąski) ciężko zamknąć pokrywe
Klima nie daje rady gdy jest powyżej 30 stopni ciepła
do 120kmh ok
za taką cenę ok
10 tysiecy kilometrów i trzy wizyty w serwisie: 1- odpadajacy lakier na łączeniu zderzaka z karoserią 2- szarpiący silnik podczas pracy klimatyzacji 3- wymiana wentylatora nawiewu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe LPG 100KM 74kW [l/100km]

8,2