Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Makapaka, 19 dni temu
Silnik 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2021
Dacia Duster II SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Zalety: - bardzo niskie spalanie (8l LPG w mieszanym), zwłaszcza jak na swoje wymiary i całkiem przyzwoite osiągi. W skali roku to są realne, spore oszczędności względem aut konkurencji. - prowadzenie, miło mnie zaskoczyło jak auto o takiej wadze i wymiarach się prowadzi. Dobry kompromis pomiędzy komfortem, a sztywnością pojazdu. Nie spodziewałem się tego po Dacii. - miejsce w środku i bagażnik (chociaż przód auta, pod maską mogłoby być nieco lepiej zagospodarowane miejsce), - komfort - wygodnie się wsiada, wszystko działa lekko i płynnie. Podróżuje się i kieruje po prostu pewnie i przyjemnie. - długi 6 bieg, przez co przyjemnie się jeździ po autostradach. W połączeniu z utrupionym, elastycznym silnikiem super sprawa. Wady: - dość słabe wyciszenie przy wyższych prędkościach (sam silnik, zawieszenie, napęd ciche), ale tego spodziewałem się po aucie w tej cenie. Zalecam poprawić tę kwestię samemu lub w odpowiedniej firmie. - zabezpieczenie antykorozyjne, co prawda na moim aucie nie widać żadnych wykwitów, ale auta już 5,7,10 letnie mają ich w wielu miejscach. Szkoda, bo to pięta achillesowa trwałości tego auta. - nagłośnienie (mam podstawowe, nie miałem styczności z lepszymi wersjami w tym modelu). O ile średnie i wysokie tony są w miarę czyste i da się słuchać np. muzyki klasycznej, wysokiego wokalu, tak muzyka typu rap, pop gdzie jest więcej basów kuje w uszy i takie utwory niestety przewijam mimo że lubię dany kawałek. Ten aspekt również polecam poprawić.
Na starszych modelach pojawiają się wykwity rdzy. Za szybko.
Klimatyzacja chłodzi dość słabo, trzeba zwiększać siłę nadmuchu. Ale da się z tym jeździć, nie wymagajmy wentylacji na poziomie Phaetona w aucie budżetowym.
Jest głośno, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Zalecam dołożenie dodatkowych materiałów wygłuszających.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe LPG 100KM 74kW [l/100km]

7,4