Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Łukasz, 2 lata temu
Silnik 1.3 TCe 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Dacia Duster II SUV 1.3 TCe 150KM 110kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Auto mam od roku. 16000km. Wersja Prestige. Generalnie za ta cenę jestem bardzo zadowolony. Jak narazie nic sie złego nie dzieje. Wszystko działa. Silnik dynamiczny. Na autostradzie przy 170/h jest jeszcze zapas pod pedałem. Komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 6L, a nie należę do super oszczednych kierowców. W porównaniu z fordem o tej samej mocy pali o 2L mniej a jest o wiele bardziej dynamiczny. Jestem raczej wysoki (190cm) i czuje się komfortowo, ale wyższa osoba może mieć już problem. Może nie jestem wymagający, ale wnętrze jest b. ładne. Może nie ma drewna itp. ale wszystko jest estetycznie wykonczone, nic nie trzeszczy, nie brudzi sie. Fotele ze skóry tez dobrze wykonane ( z małymi dziecmi- bezcenne). Biegi mogłyby wchodzić nieco płynniej, ale idzie sie przyzwyczaić. Wyciszenie auta jest w miere niezle. denerwuje mnie tylko zamontowane pod spodem koło zapasowe. Jest w zasadzie podwieszone w metalowej klatce ktora niestety nie jest sztywno przymocoana. Przy nierównościach, dziurach itp podskakuje i obija się o podwozie. Ogólnie dynamiczny silnik i możlowość jazdy po leśnych duktach daje mi sporo frajdy. Dla 4 osobowej rodziny też ma wystarczająco miejsca. Oczywiście można doszukiwać się jakiś niedoskonałości, ale jeśli mam za detale i niemiecki znaczek zapłacić o 40-50tyś więcej to chyba wole kupić drugiego dustera.
150 KM przy tej masie daje sporo radochy
Mogłoby być nieco lepiej
Jak dla mnie git
Nic się nie dzieje ( oby jak najdłużej)
Dobra, ale osoby powyżej 190cm moga mieć już problem
Szkoda że nie ma schowka na okulary i schowka w podłokietniku.
chłodzi i grzeje. uwag brak
Przy maksymalnie odsuniętym fotelu kierowcy na tył jeszcze spokojnie siada dorosła osoba. Dla 4 osobowej rodziny w zupełności wystarcza
Ogolnie ok gdyby nie to latające zapasowe pod podwoziem.
Jak narazie jedyne koszty to paliwo. 6L/100km przy 150KM to calkiem przyzwoicie
Super