Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

barakuda, 5 lat temu
Silnik 1.6 SCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Auto dla praktycznych. Wybrałem wersję 2x4 z uwagi na Ilość miejsca w bagażniku. Wypad w góry czy nad morze to żaden problem z dwójka dzieci i psem. jazda bocznymi drogami, jazda z łańcuchami zimą - daje radę. W tej wersji silnika widać czasami niedosyt mocy w cięższym terenie, jednak jeśli tak jak ja w 90% jeździsz w mieście to będzie ok. Świetnie się sprawuje.
Nie jest demonem prędkości, choć w mieście nie odczuwam braków na tym polu. Dopiero wizyta w górach ujawniła, że załadowanym aucie i 4 osobach przydało by się kilka KM więcej, ale dojechaliśmy wszędzie. Wolniej jednak konsekwentnie.
Nie ma zastrzeżeń. Płynnie i kulturalnie.
To chyba największa zaleta auta. Ten prześwit jest rewelacyjny - krawężniki nie istnieją. Miałem okazję testować auto na łańcuchach w górach i także daje radę choć to tylko 2x4.
Na ten moment nie mam zastrzeżeń.
Tylne okienka w przestrzeni bagażowej są raczej na pokaz. Znajdują się tam martwe punkty, ale można się przyzwyczaić - jak w każdym aucie. Przód, tył, boki - sama przyjemność.
Na solidnym poziomie, ale nie bez wad. Podstawowym problemem jest panel z nawiewem / podgrzewaniem szyb i klimatyzacją. Nisko i nie praktycznie - guziczki upierdliwie małe. Trzeba oderwać wzrok od drogi aby wcelować w przycisk klimatyzacji oraz grzania tylnej szyby. Radio dźwięk ma zadowalający, ale ilość przycisków do funkcji jest jakoś za dużo (słabo spasowane)
Szybko się nagrzewa, doskonale odparowuje.
W mieście nie ma problemu, ale na kostce kamiennej lub jadąc powyżej 130 km/h autostradą raczej sobie nie pogadasz przez zestaw głośnomówiący.
Przez pierwszy rok nie było żadnych potrzeb - jeszcze nie miałem takiego auta. Zmieniłem dwie spalone żarówki i tyle. Do tego biorąc nowe auto wykupiłem pakiet serwisowy - jestem właśnie po pierwszej wizycie na 20000 km. 90% czasu jazdy po mieście klocki zużyły się w 40% reszta nienaganna.
Duster nie stara się być skodą czy nissanem. Jest praktycznym autem do pracy - robi to co od niego oczekuję. Dałbym tu i 6 gwiazdek :-)
Przez pierwszy rok nie było ani jednej
Przez pierwszy rok nie było ani jednej