Ocena kierowcy - Dacia Duster II SUV

Dacia Duster II SUV 1.6 SCe 115KM 85kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Zawieszenie
To już druga Dacia Duster (pierwsza to rocznik 2014, 1.6 4x4) - ze względy, że jedynka po przebiegu ok. 110 tyś. km sprawuje się wyśmienicie to została podjęta decyzja o zakupie wersji II-ej z silnikiem 1.6 Sce, ver. Techroad - trafiła się roczna od dilera z przebiegiem 9000 tyś. km. Jak do tej pory przy użytkowaniu 40 % miasto i przy dystansie ok. 20 km do pracy (w jedną stronę) sprawuje się b. dobrze. Nic nie stuka, nic nie piszczy głośność silnika na poziomie zadawalającym (mam wrażenie, że jedynka jest cichsza - ale to inny silnik). W porównaniu do wcześniejszej wersji ta ma zawieszenie zestrojone bardziej sztywno - czuć różnice przy pokonywaniu zakrętów w stosunku do jedynki. Użytkowana także na drogach ekspresowych i na autostradzie - powyżej 140 km/h już jest bardzo głośno. Słychać nie tylko silnik ale także znaczy szum powietrza, a także szum od strony podwozia (opony). Ale jeżeli się kupuje samochód typu: suv - to trzeba mieć świadomość, że pewne mankamenty przy wyższych prędkościach będą występowały. Bardziej jest to samochód przeznaczony na pokonywanie : szutry, śnieg, tereny leśne, małe miejscowości z kiepską drogą, miasto niż jazda autostradowa ( i trzeba mieć tego świadomość). Wykończenie w środku jak piszą przedmówcy b. proste, praktyczne bez wodotrysków - może się podobać (ale to nie klasa premium). Użytkuje ten samochód moja żona i jest zadowolona, bardzo sobie chwali dużo miejsca w środku, spory bagażnik oraz wygląd zewnętrzny. Ja zostałem wierny wersji I-ej :). Jeżeli będzie się sprawowała jak jedynka to nic więcej nie oczekuję od tego "wozidełka". Wady: widać tanie wykonanie poszczególnych elementów - ale rekompensuje to cena zakupu. Zalety: jak na razie bezawaryjność, właściwości jezdne-super, prostota wykonania w pozytywnym znaczeniu tego słowa, przestrzeń dla kierowcy (jesteśmy niskiego wzrostu :) ), przestrzeń bagażowa i w tym przypadku napęd 4x4 - używany w zimie oraz na piaszczystych podjazdach w trakcie wycieczek (np. Roztocze).
Brakuje mocy ale konstrukcyjnie b. prosty. Do naszego użytkowania wystarczający. Średnie spalanie ok. 7,5 l/100, w zimie w okolicach 8,5 - 9 l/100.
6 -o biegowa. Brak problemów- pierwszy bieg tzw. pełzający. Na co dzień ruszamy z postoju na II-im biegu.
Super - nierówności nie straszne. Zawieszenie zestrojone na sztywno.
Miękki lakier ekologiczny. Cienka blacha - ale teraz wszyscy producenci robią tak samo.
Jak za tak wycenione autko - b. dobrze
Mocna czwórka.
SUPER
Żona, która użytkuje ten samochód jest b. zadowolona.
Tak jak pisałem - mogłoby wygłuszenie lepsze ale wiadomo - cena.
koszty: na razie wlewamy paliwo i koszty przeglądów gwarancyjnych. Po zakupie samochody przy przebiegu 9000 tyś. km - mimo wszystko zmieniłem olej i filtr - choć diler twierdził, że zrobili to przy przeglądzie (tak jak pisałem sam, kupiony z przebiegiem 9 tyś km - użytkował go pracownik daci).
nic PRZEBIEG 22000 KM
nic PRZEBIEG 22000 KM