Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Minivan Facelifting

Silnik 1.6 SCe 102KM 75kW
Rok produkcji 2017
Dacia Lodgy Minivan Facelifting 1.6 SCe 102KM 75kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność
Przeniesienie napędu : Skrzynia Biegów
Idealne auto dla rodziny której zależy jednocześnie na ergonomii i wygodzie. Fajne przestronne auto z niskim spalaniem w bardzo dobrej cenie salonowej które jednocześnie jest przestronne i tfutfu bezawaryjne w moim wypadku. Osobiście jestem bardzo zadowolony i chyba nie mogłem wybrać lepiej.
Jak na 1,6 i 100KM spisuje się bardzo dobrze na trasie zbiera się dobrze jak trzeba i autobus bez większych problemów wyprzedzi. Silnik chodzi nadzwyczaj cicho.
Skrzynia biegów idealna nie jest brakuje jej minimalnie dokładności na drążku
Prowadzi się bardzo dobrze. Mały promień skrętu (w porównaniu do mondeo mk3 który miałem wcześniej) całkiem dobrze radzi sobie na ciasnych parkingach mimo dość sporych gabarytów. Po trasie prowadzi się płynnie ładnie wytłumia nierówności co prawda do ideału trzeb co najmniej 4 osób na pokładzie. Przy prędkościach 150 km/h i 1 osobie na pokładzie bez bagaży prowadzi się paskudnie auto mocno skacze
Bez zarzutów auto ma pół roku u mnie rocznikowo rok od wyprodukowania ciężko powiedzieć co będzie za 3 lata ale na chwile obecną brak jakichkolwiek oznak gnicia.
Bardzo dobra słupek nie zasłania widoku. Szyba duża i przestronna zarówno przód jak i tył. Trochę mało widać za autem ale ciężko by to zmienić w Vanie.
Spalanie minimalne jakie udało mi się osiągnąć na Polskich krajówkach przy trasie 320 Kilometrów (trasa sztum-kołobrzeg) przy prędkościach do 110 km/h to 6,2 litra/100km be klimy i na powrocie 6,7l/100km z klimatyzacja. Maksymalne spalanie na tygodniowych dojazdach do pracy (trójmiasto 4km/30 minut Z portu do pogórza ESTAKADĄ) 9,8 l/100km Średnie spalanie miesięczne w jeździe mieszanej 60% trójmiasto 40% międzymiastowe głównie DK22 DK20 DK81 8,2/8,5l
Ogrzewanie chodzi ok wyloty na wszystkie 3 rzędy sprawdzają się dobrze trochę gorzej z klimatyzacją która dmucha tylko z przodu auta. Potrzebuje ładnych parunastu minut by wychłodzić trochę całe auto
Mimo niewielkich gabarytów jak na Vana przestrzeni ma nadmiar. Jest dużo przestronniejszy od dużych aut w klasie Kombi. w 2gim rzędzie mamy 3 izofixy i faktycznie mieszczą się 3 pełnowymiarowe foteliki dziecięce(dla mnie był to główny argument co do kupna auta) z kolei w 3cim rzędzie spokojnie jechała osoba mająca 195cm wzrostu i siedziała na tyle komfortowo by trasa 60 km nie była dla niej uciążliwa. Może brakuje trochę schowków ale to z kolei wywindowało by cenę w górę więc dla mnie jest ok.
Nie mam zastrzeżeń póki i przy dużych prędkościach nie ma problemu.
Jeżeli chodzi stosunek jakość cena to nie mogłem wybrać lepiej. Dostałem w sumie wszystko czego wymagałem od rodzinnego auta w cenie zaledwie 56tys i to z gwarancja na 5 lat do 80 tys km :)
Odpadło mi lusterko wsteczne ale okazało się to uszkodzeniem które zrobił Pan przy sprwdzaniu auta w salonie
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 102KM 75kW [l/100km]